Qigong otwartego Serca: Droga wymiany energii ze światem – Sheng Zhen Gong

To bardzo prosty i relaksujący, a jednocześnie głęboki rodzaj Qigong. Nasze ruchy są lekkie i swobodne – czasem spokojne, a czasem bardziej dynamiczne. Ale to nie tylko relaks – jest to jednocześnie świetny sposób wyczuwania energii i pogłębiania jej zrozumienia.
Kolejne ruchy budzą energię zgromadzoną w naszym centrum – Dantian, prowadzą ją przez całe ciało, a potem na zewnątrz i z powrotem do nas.
 Praktyka Qigong nigdy nie oddziela nas od świata, nie każe nam zagłębić się w sobie i tam pozostać. Jednak w niektórych rodzajach ćwiczeń – na przykład w praktyce 8 Kawałków Brokatu lub Yi Jin Jing koncentrujemy się przede wszystkim na sobie – na naszym ciele, ruchu oddechu i energii, na naszych wrażeniach i stanach umysłu.
 W Sheng Zhen Gong wychodzimy z naszego centrum, a potem poznajemy przestrzeń wokół nas. Sięgamy w nią głęboko, do jej najdalszych granic. Wysyłamy energię, a potem ją przyjmujemy.
Jest to piękna droga zjednoczenia się z Wszechświatem, bezpośrednia i pozbawiona wysiłku. Nie musimy sobie nic wmawiać, do niczego się przekonywać. Poczucie połączenia przychodzi samo.
 Wykonywaliśmy tę praktykę podczas naszego ostatniego warsztatu w Jasienicy. Kiedy potem pytałem jego uczestników o ich odczucia związane z treningiem, najczęściej pojawiało się słowo „radosny”.
To prawda. W trakcie tej praktyki otwieramy się, łączymy z tym, co nas otacza, a wtedy pojawia się odczucie radości.
Ta radość nie jest niczym uwarunkowana, wynika ona z samego faktu życia. Czujemy ją czasem w wyjątkowych momentach, a dzięki praktyce Qigong możemy ją odczuwać coraz częściej.
 Czego będziemy się uczyć?
Cały zestaw Sheng Zhen Gong składa się z 5 części:
 Praktyka Nieba i Ziemi
 Praktyka Kuan Yin (forma stojąca i siedząca)
 Praktyka Uwalniania Serca
 Praktyka Powrotu do Wiosny.
W trakcie kursu będziemy się kolejno uczyć tych sekwencji i poznawać ich ukryte znaczenia.
Po zakończeniu kursu możesz wykonywać poszczególne sekwencje jedną po drugiej, a także pojedynczo, jeśli masz tylko kilka minut czasu lub jeśli czujesz, że któraś z nich przynosi Ci szczególne korzyści.
W ramach kursu otrzymasz ode mnie filmy zawierające szczegółowe opisy i demonstracje ćwiczeń, nie musisz się więc martwić, że czegoś nie zapamiętasz.
 Kurs obejmuje 4 spotkania na sali, a także opisy praktyk i filmy.
 Prowadzący: Adam Trocki. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na mój temat, zajrzyj tutaj: Tai Chi. Pomiędzy Niebem i Ziemią | (taichi-trocki.pl)
 Gdzie ćwiczymy?
Studio Dakini – Bielsko-Biała ul. Partyzantów 44
 Kiedy ćwiczymy?
Od 5 do 26 lipca 2022 w każdy wtorek od godziny 19:00 do 20:30
Ubieramy się luźno i wygodnie. Część ćwiczeń będzie wykonywana w pozycji siedzącej – możesz siedzieć na krześle lub przynieść ze sobą matę do jogi. Będziemy też oczywiście stać i poruszać się – załóż lekkie obuwie na cienkiej podeszwie lub skarpetki przeciwpoślizgowe.
Cena kursu: 170 zł.
(4 spotkania + materiały szkoleniowe – filmy i opis ćwiczeń)

Uwaga!: przy wpłacie zaliczki do piątku 24 czerwca 2022, cena promo 130 zł

Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198,
fb: @Studio Dakini

Zaliczka – 50 zł gwarantuje miejsce na kursie.
Wpłata na konto: Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *