Dlaczego Dakini ?

dakiniDakinie (sanskryt: डाकनी ḍākinī; tybetański: མཁའ་འགྲོ་མ ་khandroma – żeńska postać oświeconej energii to „ta, która porusza się w przestrzeni”). Pojawiają się zarówno w hinduizmie, jak i w buddyzmie. Są to energetyczne istoty w kobiecej postaci, kojarzące się z ruchem energii w przestrzeni.

 

Dakini, która jest patronką Studia, to postać Matki Ziemi (Mae Thoranee), która ma własne szczególne miejsce w historii Buddy. Wg legendy Budda medytował 49 dni pod drzewem Bodhi, kiedy Mara próbował powstrzymać go w drodze do osiągnięcia oświecenia. Budda był kuszony poprzez zsyłane na niego przeróżne pokusy. Ostatecznie Mara został pokonany, kiedy Budda wezwał boginię Ziemi Mae Thoranee. Ta, będąc świadkiem jego dobrych uczynków, zebrała je wszystkie razem i skręciła je w postać warkocza, z którego wypłynęła woda, topiąc Marę i jego sprzymierzeńców.

Tak jak dakinie wspierają praktykujących w ich drodze do oświecenia, tak moim pragnieniem jest, aby Studio Dakini było wsparciem dla wszystkich w rozwoju wewnętrznej świadomości poprzez świadomą pracę z ciałem i umysłem.