Zapraszamy na zajęcia łagodnego i uważnego ruchu oparte na Metodzie Feldenkraisa. Poznasz proste ruchy, które pomogą zmniejszyć zbędne napięcia i stresy. Sprawią, że ruch i oddech staną się swobodniejsze. Twoja koordynacja ruchowa poprawi się, a poczucie równowagi i stabilności wzrośnie. Wszystkie ruchy każdy z uczestników wykonuje w tempie i zakresie dla niego komfortowym. Nikt nikogo nie ocenia, nie ma porównań i konkurencji, ponieważ każdy uczy się przede wszystkim od siebie. Tutaj zwiększamy zakres ruchu łatwego i możliwego zmieniając jego sposób, a nie ilość wkładanego wysiłku. Dlatego też, zajęcia są dla każdego bez względu na wiek czy sprawność ruchową. Tą drugą zawsze można i warto poprawiać. Jakość naszego ruchu wpływa, na jakość naszego życia.
To jak się ruszamy, wpływa na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Jak w przypadku wielu rzeczy i aspektów naszego życia, jakość jest ważniejsza od ilości. Paradoksalnie, mniej znaczy więcej. Czy znasz ludzi, którym dużo rzeczy przychodzi łatwo i bez wysiłku oraz takich, którzy wydają się walić głową w mur bez żadnych rezultatów? Zatem zamiast wylewać pot i łzy warto zaufać swojej inteligencji oraz działać efektywnie, zgrabnie i z gracją. Każdy może wybrać i nigdy nie jest za późno.
Jak to zrobić?
Aby działać skuteczniej oraz ruszać się lepiej, należy poczuć i zrozumieć jak rzeczywiście poruszamy się i spróbować proste, codzienne ruchy wykonać inaczej. Każdy z nas może ruszać się z uwagą i rozwijać świadomość swojego ruchu. Tak pracują tancerze i aktorzy doskonalący każdy szczegół swojego występu na scenie. Tak trenują sportowcy i adepci sztuk walki doskonaląc technikę biegu, skoku czy chwytu i przewrotu. Tak też poruszają się osoby wracające do sprawności po wypadkach i kontuzjach. Z ostrożnością uczą się stawiać kroki na nowo, stopniowo zwiększając tempo i płynność ruchu. Gdy zaczyna nas coś boleć w plecach, w szyi lub w barku zwalniamy i przyglądamy się sobie. Zaczynamy o siebie bardziej dbać. Ten naturalny odruch zwolnienia, uważności i dbałości o siebie, gdy dzieje się coś złego lub gdy chcemy coś zmienić i rozwinąć się, możemy wykorzystać także w codziennym życiu, siedząc w pracy, chodząc na spacery i generalnie robiąc to, co lubimy robić, aby robić to jeszcze lepiej i z przyjemnością. Dodatkowo, zmiana nawyków ruchowych zmienia też sposób, w jaki o sobie myślimy i jak się czujemy sami z sobą. To przekłada się na nasze relacje z innymi ludźmi i to, jak nas postrzegają. Ucząc się nowych rzeczy odzyskujemy świeżość umysłu i uwalniamy kreatywność. Wzmacniamy nasze zdrowie i pewność siebie. Nasza witalność wzrasta. W zdrowym ciele wraca zdrowy duch.
Podczas zajęć uczestnicy będą mogli spróbować
specjalnych lekcji ruchowych, które:
– relaksują i zwiększają ruchomość rozluźniając napięcia mięśni
– poprawiają koordynację poprzez zaangażowanie w ruch całego ciała
– uczą radzić sobie z sytuacjami stresowymi i bólowymi, np. z bólem placów, barków i szyi
Zajęcia są doskonałą propozycją dla osób w każdym wieku bez względu na kondycję fizyczną, także dla osób starszych i po kontuzjach.
Warsztaty mogą być uzupełnieniem rehabilitacji, a także potraktowane profilaktycznie.
Zajęcia prowadzi
Paweł Wójtowicz, od 5 lat zajmujący się edukacją somatyczną. Ukończył 4-letnie szkolenie Metody Feldenkraisa w Anglii. Jest jednym z dziesięciu certyfikowanych nauczycieli w Polsce. Metoda oparta jest na odkryciach nauki, w szczególności neurobiologii o tym, jak uczy się człowiek i jego układ nerwowy. Paweł prowadzi regularne lekcje w Krakowie oraz warsztaty i sesje indywidualne w całej Polsce. Pracuje z osobami z chorobą Parkinsona, z dziećmi z porażaniem mózgowym oraz z aktorami, tancerzami i wszystkimi osobami, które chcą poprawić i rozwinąć swój ruch oraz postawę. Prowadzi blog tematyczny Feldenkraisa, na którym można znaleźć więcej informacji i materiały o ruchu człowieka.
Cena 100zł
Zaliczka: 50zł
mail: dakini@dakini.pl
tel. 531 576 198
Dodaj komentarz