Szamańskie warsztaty z bębnami, fletami i koncert – Tommy Harevis

11755731_802377396544128_7028663116479188413_n

HAREVIS (Tomasz Czyba) to multiinstrumentalista – podróżnik. Jego występ oscyluje między koncertem, a performancem, inspiracjami sięgając tradycyjnych kultur świata. Muzyk wykorzystuje szereg etnicznych instrumentów, m.in.flety indiańskie, duduk, flet egipski, dudy, bęben obręczowy, shakuhachi, suling, ney, kaval, gong fen. Całość uzupełnia śpiew i narracja.

Muzyka w jednej chwili enigmatyczna i kojąca, w innej radosna czy skłaniająca do refleksji. Na oczach słuchaczy, krok po kroku powstają nastrojowe utwory, a dzięki wykorzystaniu efektu zapętlenia dźwięku (looping) muzyk sprawia wrażenie, jakby grał z całym zespołem.

Harevis w zmysłowy sposób przybliża mądrość i kulturę pierwotnych ludów Ziemi. Szamańska opowieść przypomina nam o szacunku dla Ziemi i przodków, znaczeniu natury, o sile spokojnego serca. Sięgając do pradawnych wierzeń, muzyk korzysta z wiedzy zdobytej bezpośrednio od przedstawicieli tradycji obu Ameryk, jednocześnie przekazując cenne rady w obliczu wątpliwej kondycji współczesnego świata.

Podczas spotkania Harevis poprowadzi dźwiękowe medytacje w których wejdziemy wgłąb naszej własnej wewnętrznej dżungli i odnajdziemy tam wspierające wartości i energie.

Bębny, flety, śpiewy, ruchy i zapachy wprowadzą nas w szamański nastrój w którym wykonamy terapeutyczne ćwiczenia.

Poznamy tradycyjną indiańską wiedzę ułatwiającą dostęp do naturalnej wewnętrznej harmonii. Cztery żywioły, symbolika indiańskich zwierząt, instrumenty.

Zagramy wspólnie na tradycyjnych szamańskich bębnach obręczowych. Nauczymy się wykorzystywać bębny w terapeutyczny sposób dla siebie i innych. Do warsztatu włączymy również tradycyjne flety.

Miejsce: Studio Dakini – Bielsko Biała ul. Partyzantów 44
Opłata: 80zł
Godzina: 18:00

Rezerwacje:
531 576 198
dakini@dakini.pl

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *