Tybetański rytuał ofiarowania dymu Sur-chöd z Geshe Gyatso – wstęp wolny

W piątek wieczór o godz. 18 Geshe Gyatso wykona tradycyjny tybetański rytuał ofiarowania dymu zwany Sur-chöd. Podczas rytuału uczestnicy będą śpiewać mantrę, ofiarując żywność i zioła lecznicze, które spala się w ogniu – każdy może przynieść w celu ofiarowania odrobinę własnej mąki jęczmiennej.

Wieczorny rytuał Sur pomaga wędrującym duszom zagubionym w samsarze, które nie są w stanie się odrodzić. Dodatkową intencją praktyki Sur będzie wzmocnienie pozytywnej energii mieszkańców Bielska i otaczającego środowiska.

Wykonanie rytuału będzie poprzedzone krótkim wyjaśnieniem znaczenia istoty i korzyści płynących z praktyki Sur-chöd. Uczestnicy będą mogli zadawać Gesze pytania dotyczące rytuału. Istnieje też możliwość indywidualnego spotkania z Gesze i zadawania pytań dotyczących różnych aspektów życia i praktyk wspierających rozwój duchowy, uwolnienie od przeszkód itp.

Wstęp wolny

Gesze Gyatso jest mnichem tybetańskiej tradycji Bon posiadającym gruntowne wykształcenie w zakresie praktyk duchowych i uzdrawiających. Od 2013 roku przebywa w Polsce jako lama rezydent służąc społeczności Bon w Polsce.
Więcej na temat Gesze Yungdrung Gyatso – tutaj.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *