Regularne zajęcia Tai Chi

Rozpoczynamy w Studio Dakini regularne stacjonarne zajęcia Tai Chi.

Terminy grupy: wtorki od 19.00 do 20.30
i czwartki od 17.00 do 18.30

Miejsce: Studio Dakini, Bielsko-Biała, ul.Partyzantów 44

Tai Chi można nazwać medytacją w ruchu, ale jest to również poezja w ruchu.
Na naszych zajęciach będziemy się uczyć formy, to znaczy sekwencji ruchów wywodzących się z bojowej wersji Qigong. My jednak nie będziemy z nikim walczyć, lecz będziemy się uczyć wymiany energii z otoczeniem.
Nasze ćwiczenia będą oparte na stylu Yang – jednym z trzech głównych tradycyjnych stylów Tai Chi. Oprócz nauki formy będziemy wykonywać szereg ćwiczeń nazywanych ogólnie Qigong (czyli praca z energią). Będą to zarówno ćwiczenia wspomagające naukę Tai Chi, jak i takie, które poprawiają nasze zdrowie i stan psychiczny.
Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, Twoja siła życiowa się zwiększy, a wraz nią zaczniesz w coraz większym stopniu dostrzegać piękno świata.

Tai Chi powstało wiele wieków temu w Chinach jako sztuka walki, ale z uwagi na swoje unikalne właściwości jest obecnie uprawiane głównie dla poprawy zdrowia ciała i umysłu.
Tai Chi powoduje głębokie rozluźnienie i uspokojenie. Zwiększa naszą świadomość ciała, wrażliwość i zdolność koncentracji. A co najważniejsze – pozwala nam się otworzyć na świat, zrozumieć jego nieustanne przemiany i poruszać się w nim bez strachu, w zgodzie z całym naszym otoczeniem.

Osoby zainteresowane rozwojem osobistym z pewnością znajdą u nas coś dla siebie. A dla tych, którzy są zainteresowani tradycyjnymi, bojowymi zastosowaniami tej sztuki też coś ciekawego przygotujemy. Co jakiś czas będę zapraszał mojego nauczyciela, pana Tadeusza Gackiego, który w wydanej w 2008 roku w Pekinie Encyklopedii Kung Fu jest wymieniony jako jeden ze 100 najwybitniejszych współczesnych artystów chińskich sztuk walki.
Grupa jest przeznaczona dla początkujących. Część naszych uczniów brała już udział w poprzednich kursach w tym roku i ma już pewne doświadczenie, ale nasz program będzie obejmować podstawy sztuki Tai Chi i jest tak ułozony, że osoby bez doświadczenia będą mogły dołączyć również w późniejszym terminie.

Zajęcia będą się odbywać w Studio Dakini we wtorki o 19:00 oraz w czwartki o 17:00 i będą trwać 90 minut.

Ubranie do treningu powinno być luźne i wygodne. Ćwiczymy w lekkim obuwiu z cienką podeszwą (na przykład tak zwane szaolinki). Możemy też ćwiczyć boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. ważne jest, aby się nie ślizgać.
Do medytacji lub ćwiczeń na siedząco są dostępne koce i wałki do siedzenia, ale można też przynieść własną matę i poduszkę.

Dla uczestników założymy zamkniętą grupę na Facebooku (na stronie Studio Dakini), w której będziemy mogli rozmawiać i odpowiadać na pytania. W miarę potrzeb będę mógł też przekazywać tą drogą materiały szkoleniowe.

Prowadzący: Adam Trocki
Praktykuję Tai Chi i Qigong od ponad 20 lat. Zajmuję się również medytacją i pogłębiam swoją wiedzę na temat taoizmu i buddyzmu w jego róóżnych odmianach.
Moi nauczyciele:
– Tadeusz Gacki – w wydanej w Pekinie w 2008 roku Encyklopedii Kung Fu wymieniony w gronie 100 najwybitniejszych współczesnych artystów sztuk walki;
– Zhang Feng Jun – mistrz Kung Fu i wewnętrznych sztuk walki, od ponad 20 lat przebywający w Polsce;
– Tenzin Wangyal Rinpocze – wybitny nauczyciel tybetańskiej duchowej tradycji Bon.
W ramach mojej nauki odbyłem również kurs podstaw Uzdrawiającego Tao prowadzony przez mistrza Mantaka Chia.

Zapisy: @Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198

Koszt:
– za udział w pojedynczych zajęciach – 30 zł
– za 4 tygodnie (8 zajęć) – 190 zł (23,75 zł za jedne zajęcia – 20% zniżki)

Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w zajęciach stacjonarnych przewidujemy ogłoszenie kursu internetowego. Ogłoszenie w tej sprawie zamieścimy w najbliższych dniach.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *