Przebudzenie po zimie – oczyszczający warsztat jogi

Rozpoczynamy oczyszczanie po zimowym czasie

Data/Czas
16 lutego 2019
11:00 – 14:00

Zapraszamy na warsztat jogi, który jest skierowany do każdego. Do osób zarówno już praktykujących oraz tych które rozpoczynają praktykę jogi. Dla wszystkich, którzy chcą świadomie wejść w okres wiosenny.
W czasie tego warsztatu poprzez to, co najbardziej zewnętrzne – ciało i oddech – rozpoczniemy oczyszczanie po okresie zimowym. Oczyszczanie organizmu jest procesem, który warto wykonywać wraz z nadejściem wczesnej wiosny, kiedy wszystko zaczyna budzić się do życia i na nowo oddychać. W czasie zimy kierujemy energię do wewnątrz, potrzebujemy więcej ciepła i wyciszamy ciało i umysł. Tak, jak dzieje się to w przyrodzie. Kiedy zima mija zaczynamy zrzucać ubrania, wychodzimy na zewnątrz, jesteśmy bardziej aktywni, pojawiają się w nas plany i nowe pomysły, rozpoczynamy oczyszczania wnętrza ciała – różnego rodzaju kuracjami i dietami. Aby w pełni świadomie cieszyć się nadejściem wiosny i nowymi słonecznymi energiami, zacznijmy oczyszczanie poprzez wzmacnianie organizmu. Poprawmy elastyczność, wytrzymałość i siłę, ruchomość mięśni, kości, stawów. Obudźmy ciało, naoliwmy je, dodajmy mu lekkości poprzez praktykę oczyszczających i otwierających asan. Dzięki praktyce pozycji jogi, rozpoczniemy usuwanie toksyn z organizmu i pozwolimy aby nowe odżywiające energie wpłynęły do ciała.
W dalszej części warsztatu, aby wspomóc procesy wiosennego budzenia się, wykonamy pranajamę – świadome, oczyszczające i wyzwalające od napięć i ciężkości – oddechy. To pozwoli na zbadanie i zaobserwowanie własnego stanu wewnętrznego. Kiedy rozpoznajemy siebie i moment, w jakim jesteśmy, dostajemy narzędzie, z którym możemy pracować, aby osiągać spokój, radość, szczęście oraz wszystkie dobre i pozytywne dla nas wartości, do których dążymy. A zatem warsztat ten, to czas na badanie, obserwowanie i uświadomienie sobie swojego aktualnego stanu. Aby móc pięknie wejść w czas wiosny.
Ostatnią częścią warsztatu będzie regeneracja i relaksacja, odpoczynek, wyciszenie umysłu, myśli i poszukiwanie nowych pozytywnych przestrzeni w swoim wnętrzu. Kiedy już obudzimy ciało, rozpoczniemy proces oczyszczania i uświadomimy sobie swój stan, będziemy mogli wykonać następny krok, którym jest osiągnięcie spokoju i pełni błogości, aby z czystej pozycji rozpocząć nowe procesy w sobie i w swoim życiu.
Warsztat poprowadzi Renata Satya Ostrowska Wrochna.
KOSZT I ZAPISY:
Udział w warsztatach wynosi: 50 zł.
Prosimy o zapisywanie się tu:
Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl
tel: 531 576 198
lub
Renata Satya
tel: 79410677

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *