Nidra joga- pełna świadomość istnienia

Witaj
Mam na imię Łukasz i chciałbym Cię zaprosić na warsztat pod nazwą „Nidra joga-pełna świadomość istnienia” Jego celem będzie podzielenie się wiedzą oraz przybliżenie łatwej i skutecznej metody, która w sanskrycie nosi nazwę Nidra co oznacza świadomy sen.
Świadomy sen w ujęciu jogi to próba kontrolowanego wycofania się ze świata wrażeń i wprowadzenie organizmu w stan odprężenia psychosomatycznego. Nidra joga nie jest hipnozą czy ezoterycznym ćwiczeniem, nie jest ucieczką od realnych obowiązków świata. Joga Nidra jest systematyczną praktyką fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą do wyciszenia i pełnego poznania siebie.Jest wewnętrzną podróżą, która polega na obserwowaniu i doświadczaniu tego wszystkiego co się pojawia w obrębie ciała oraz ducha. Podstawowym jest celem jest uzyskanie stanu przeciwnego napięciu tj, dobrego samopoczucia oraz integracji. Nidra joga jest więc wprowadzeniem dobrostanu ciała oraz umysłu za którym każdy tęskni.
Jest to technika, którą można połączyć z każdą inną lub praktykować jako osobna metoda wycofywania zmysłów
(pratyahara) prowadząc do medytacji (dhyana)

Zapraszam Cię więc na pogłębioną praktykę Nidra jogi, która będzie składała się z ćwiczeń (asan) oraz ćwiczeń oddechowych (pranayama) trwających około półtorej godziny. Następnie będzie Nidra która pozwoli krążyć pranie na głębokim poziomie więc potrwa ona około 40 min. Na zakończenie praktyki będzie Mantra chanting czyli śpiew. Podsumowaniem warsztatów będzie rozmowa na temat jogi oraz świadomości.

Łukasz Szyszka
Praktykuje jogę ponad 12 lat poszukując powrotu do siebie oraz życia w harmonii. Systematyczna Sadhana (praktyka duchowa) sprawiła, że obudziły się uśpione samskary ( wrażenia, pamięć z poprzednich wcieleń ) . Ta głęboka tęsknota prowadziła mnie na ścieżkach jogi od mistrza do mistrza. Avatar i Mistyczka z Bengalu Sri Ma Anandamayee przychodząc do mnie jako Sat Guru przyniosła wiedzę, świadomość oraz błogość ( Sat Chit Ananda ) Podróżując po Indiach jeszcze głębiej zrozumiałem że czas podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Prowadzę cykliczne i prywatne zajęcia jogi,oraz od 3 lat dla szpitala w Katowicach na oddziale rehabilitacji kardiologicznej gdzie robione są badania nad wpływem Nidra jogi na stan zdrowia.
Serdecznie zapraszam

Koszt warsztatów 55 zł

Zgłoszenia: Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel. 531 576 198, priv.:Studio Dakini

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *