Kurs tai chi Qigong – Stara Forma Stylu Chen Lao Jia Yi Lu – kwiecień 2024

Stara Forma Stylu Chen Lao Jia Yi Lu

Nauka pierwszej części długiej formy stylu Chen – Lao Jia Yi Lu, bazująca na formach rozwijania jedwabiu w stylu Chen oraz Fa Jing – uwalnianie wewnętrznej siły.

To ćwiczenia usprawniające układ ruchowy i budujące kondycję fizyczną i psychiczną, przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz nie mających wcześniejszego przygotowania ruchowego. Prowadzone są z uwzględnieniem indywidualnych możliwości ruchowych. Ćwiczenia mają działanie usprawniające funkcjonowanie wszystkich układów fizjologicznych, poprawiają ruchomość stawów nie powodując niebezpieczeństwa kontuzji.

Ćwiczenia podstawowych zasad tai chi qigong wpływają korzystnie na kręgosłup i poprawiają stabilność i równowagę. Dają też poczucie ugruntowania i jednocześnie rozluźnienia górnej części ciała. Prawidłowe wykonanie wymienionych ćwiczeń poprawia przepływ energii, krwi i limfy. Może być stosowane jako wspomaganie leczenia i harmonizowania wszystkich układów fizjologicznych.

Nauczyciel: Iwona Korlacka
Jako instruktor jogi i tai chi qigong pracuję w wielu ośrodkach, w sektorze kultury oraz w Szpitalu w Katowicach Murcki, na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej, prowadzę zajęcia z rehabilitacji z pacjentami po zabiegach kardiologicznych.

Od 1980 r. zajmuję się działalnością rekreacyjno-sportową. W latach 1986-1989 pracowałam na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prowadząc zajęcia z zakresu histologii, biologii, rekreacji ruchowej i sportu.
Systematycznie uczestniczę w szkoleniach z zakresu prowadzenia zajęć rekreacyjnych z różnych dyscyplin sportowych. Prowadzenie zajęć mających znaczenie dla profilaktyki zdrowotnej stanowi cel mojej edukacji w zakresie instruktażu zajęć ruchowych o charakterze rekreacyjno-relaksacyjnych.

Ćwiczę od 1988 r., uczę się u wielu nauczycieli.

Taiji Qi styl Chen – nauka u Mistrza Chen Xiaowang i jego syna Chen Yingjun oraz Jana Silberstorff i innych. Uczę długiej formy chen, dynamicznej formy chen oraz form z bronią: szabla, podwójna szabla, miecz, podwójny miecz, włócznia, halabarda oraz zastosowań technik tai chi w walce i samoobronie.
Zhao Bao Taiji – nauka u Mistrza Shi Su Gang z Klasztoru Shaolin.
Tian Di Fo, Wu Qin Xi, Ying Qi Gong – nauka u Mistrza Shi Su Gang z Klasztoru Shaolin i inne formy u Mistrza Howarda Choy oraz u licznych mistrzów i nauczycieli sztuk walki.

Data rozpoczęciakursu: 4.04.2024,
czwartki,
godzina: 17.30 – 18.45
Miejsce: Studio Daikini, Partyzantów 44, Bielsko Biała

Cena: 200zł
Zapisy:
Studio Dakini
mail: dakini@dakini.pl,
tel.: 531 576 198

Zaliczka – 100 zł tytułem „Kurs tai chi qigong″
Nr konta: http://dakini.pl/kontakt/

Pozostałą kwotę wpłacamy gotówką na pierwszych zajęciach.
Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!