Joga Vinyasa – kurs od podstaw

Chcesz zadbać o swoje ciało i ducha? Dużo siedzisz i czujesz potrzebę ruchu i większej elastyczności? A może chcesz po prostu odpocząć od stresu i słyszałaś, że joga może pomóc?

Zapraszam na kurs jogi Vinyasa dla tych co dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą w tym stylu oraz dla tych, którzy jogę już zaczęli i chcą nadal zgłębiać początki. Nie musisz znać nazw pozycji, całe zajęcia poprowadzę cię krok po kroku przez oddech i asany. Nie musisz mieć silnych mięśni rąk ani super wyćwiczonych mięśni brzucha! Wystarczy chęć ruchu :)

Vinyasa to joga płynnych przejść, gdzie oddech nadaje rytm ruchom, gdzie pogłębiamy uważność naszego oddechu. Przez dwa miesiące będziemy się uczyć jak lekko płynąć i jak dać się prowadzić oddechowi jednocześnie pogłębiając świadomość naszego ciała, jego możliwości i wyzwań jakie nam stawia, w zgodzie ze sobą, tu i teraz.

Kurs obejmuje 8 spotkań raz w tygodniu, po 60 minut.
Podczas kursu zapoznasz się z podstawowymi asanami i ich połączeniem w sekwencje (może słyszałeś/słyszałaś o powitaniu Słońca? To jedna z takich sekwencji) przy pomocy oddechu.

Każde spotkanie zaczyna się i kończy praktyką uważnego oddechu – pranajamą.
W Studiu są maty i inne pomoce potrzebne przy praktyce. Jeśli masz swoją matę, możesz ją wziąć ze sobą.

Kurs obejmuje 8 zajęć
termin: od 4.03 do 29.04
poniedziałki: godziny 16.15-17.15
Miejsce: Studio Dakini, Partyzantów 44, Bielsko-Biała.
Cena kursu: 290 zł

Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198
Zaliczka – 90 zł tytułem „kurs jogi Viniyasa od 04.03″
Nr konta: http://dakini.pl/kontakt/
Pozostałą kwotę 200 zł wpłacamy gotówką na pierwszych zajęciach.
Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadząca:
Ania Studencka „Weź Oddech”:
Uczę Vinyasa jogi, czyli jogi płynnych przejść, gdzie asany łączą się z oddechem przykładając dużą wagę do świadomości własnego ciała, pracy tu i teraz, w uważności na płynące z ciała sygnały. Nieodłączną częścią prowadzonej przeze mnie praktyki jest uważność na oddech, nie tylko w ruchu ale również w relaksie, dlatego stałą częścią zajęć jest pranajama.
Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (500RYT) w stylu Vinyasa: ukończyłam kurs nauczycielski jogi Vinyasa pierwszego (200 YTT) i drugiego (300YTT) stopnia w Yogi Flight School akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance uprawniający do nauczania jogi na całym świecie. Poza jogą jestem ogrodniczką, zielarką i fitoterapeutką z wykształcenia i powołania, zakręcona ekologicznie i w duchu slow life, prowadzę również ogród permakulturowy
Joga pojawiła się w moim życiu w 2003 roku jednak praktykę regularną zaczęłam w 2020 roku jako formę pracy ze sobą po doświadczeniu depresji. Podczas pandemii dołączyłam do internetowej Yogi Flight School gdzie odbyłam dwumiesięczny kurs pozycji odwróconych i balansujących, i od tego czasu jestem zakochana w tych pozycjach i ich wpływie na nasze ciało i umysł: dzięki jodze żyję każdego dnia.