Kurs Medycznego Qigong – Qigong Przemiany Mięśni i Ścięgien – Yi Jin Jing

W trakcie naszego majowego kursu Qigong poświęciliśmy jedno ze spotkań praktyce Przemiany Mięśni i Ścięgien. Przeciągaliśmy się w różne strony, zbieraliśmy gwiazdy z nieba, byliśmy raz smokiem, a raz tygrysem.
Ale to była tylko podstawowa wersja tych ćwiczeń koncentrująca się głównie na fizycznym ruchu. A praktyka Yi Jin Jing to coś o wiele więcej i dlatego poświęcimy jej cały nasz czerwcowy kurs Qigong.
Yi Jin Jing to świetne ćwiczenia dla naszego zdrowia – zwiększają siłę i eleastyczność naszych mięśni i ścięgien, uruchamiają powięź, wspomagają nasze krążenie, przemianę materii i układ odpornościowy. Są pomocne w detoksykacji organizmu. Ale jest to również prowadzenie energii, uwalnianie blokad i napięć – także tych spowodowanych przez stresy i trudne emocje, specjalne techniki masażu, oklepywania, rolowania ciała, a także pełny, swobodny oddech i świetna praktyka uważności.
Yi Jin Jing praktykowali buddyjscy mnisi w klasztorze Shaolin, jak również taoiści – dla wzmocnienia i uzdrowienia ciała, odmłodzenia i długowieczności.
Te ćwiczenia są również wstępem do kolejnej niezwykłej praktyki Qigong – Przemywania Szpiku i Mózgu, czyli Xi Sui Jing. Ona także będzie tematem jednego z następnych kursów.
Czego będziemy się uczyć?
Najpierw zapoznamy się z podstawowym zestawem 12 Ruchów Yi Jin Jing. Jest to konieczny wstęp dla nowych uczestników, a dla osób biorących udział w naszym majowym kursie – okazja do głębszego doświadczenia i zrozumienia tych ćwiczeń. Nie będzie to zwykłe powtórzenie, dodamy sporo nowych wskazówek i informacji.
Następnie dodamy do naszej praktyki pracę z energią oraz oddechem – bo te dwie rzeczy sa ze sobą ściśle powiązane.
A w trakcie kolejnych spotkań zajmiemy się masażem, uwalnianiem napięć fizycznych i mentalnych, dowiemy się także więcej na temat sensu naszej praktyki i tego, gdzie może ona nas doprowadzić.
Kurs obejmuje 4 spotkania na sali, a także opisy praktyk i filmy, które pomogą Ci powtórzyć ćwiczenia w domu, a także kontynuować trening również po zakończeniu kursu.
ℹ Prowadzący: Adam Trocki. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na mój temat, zajrzyj tutaj: Tai Chi. Pomiędzy Niebem i Ziemią | (taichi-trocki.pl)
Gdzie ćwiczymy?
Studio Dakini – Bielsko-Biała ul. Partyzantów 44
Kiedy ćwiczymy?
Od 7 do 28 czerwca 2022 w każdy wtorek od godziny 19:00 do 20:30
Ubieramy się luźno i wygodnie. Część ćwiczeń będzie wykonywana w pozycji siedzącej – możesz siedzieć na krześle lub przynieść ze sobą matę do jogi. Będziemy też oczywiście stać i poruszać się – załóż lekkie obuwie na cienkiej podeszwie lub skarpetki przeciwpoślizgowe.
Cena kursu: 170 zł.
(4 spotkania + materiały szkoleniowe – filmy i opis ćwiczeń)
Uwaga!: przy wpłacie zaliczki do piątku 29 kwietnia 2022, cena promo 130 zł
Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198,
fb: @Studio Dakini
Zaliczka – 50 zł gwarantuje miejsce na kursie.
Wpłata na konto: Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *