Kurs medycznego Qigong – część 1

Z wielką przyjemnością zapowiadamy rozpoczęcie kursu Medycznego Qigong, którego główną częścią będzie praktyka Sześciu Uzdrawiających Dźwięków.
Jest to bardzo stara i bardzo cenna praktyka wykorzystująca podstawy tradycyjnej chińskiej medycyny (TCM), w tym taoistyczną teorię Pięciu Przemian. Wyróżnia się w niej pięć głównych organów (płuca, nerki, wątrobę, serce i śledzionę) oraz drugorzędne organy powiązane z każdym z nich. Pomiędzy tymi organami zachodzi przepływ energii, który może je zarówno wzmacniać, jak i osłabiać.
Istnieje też silny związek pomiędzy stanem poszczególnych organów a emocjami.
Ma tu miejsce sprzężenie zwrotne – to znaczy poszczególne emocje mają wpływ na stan organu (na przykład strach, lęk, fobie, urazy, traumy osłabiają nerki), a jednocześnie zły stan organu zwiększa podatność na te emocje.
Dotyczy to oczywiście zarówno emocji negatywnych, jak i pozytywnych, które z kolei mają korzystny wpływ na stan organów i w konsekwencji na nasze zdrowie i jakość życia.
Nasz marcowy kurs będzie poświęcony właśnie powiązaniu naszego fizycznego stanu z emocjami. Praktyki, których będziemy się uczyć prowadzą nie tylko do osiągnięcia harmonii ciała i umysłu, ale również pozwala Ci na bliższe zapoznanie się z siłami, które Tobą kierują – zarówno pięknymi i otwierającymi Cię na świat i życie, jak i trudnymi, powodującymi cierpienie. W ten sposób zaczynasz nad tymi siłami panować, ale nie tłumiąc ich i nie manipulując nimi – wręcz przeciwnie, dopiero teraz możesz je przeżywać w pełni, doceniać i cieszyć się życiem.
W drugiej części naszego kursu (kwiecień 2022) będziemy się koncentrować na zastosowaniu praktyki Sześciu Uzdrawiających Dźwięków w przypadku różnych schorzeń (choroby serca i układu krążenia, płuc, wątroby, nerek, cukrzyca i wiele innych).
Czego będziemy się uczyć?
– Na początku zapoznasz się z praktyką Wewnętrznego Uśmiechu. Jest to najpiękniejsza droga do uważności, jaką znam, a jednocześnie – podstawa całego medycznego Qigong. Ta praktyka jest również sama w sobie drogą życia.
– Potem powiemy coś o obserwowaniu przemian w Twoim ciele i umyśle – będziemy się więc uczyć, jak patrzeć na siebie samą/samego. Zapoznamy się również z energią Qi (Chi) – dowiemy się, jak ją wyczuwać, gromadzić i wykorzystywać.
– Następnie zapoznamy się z praktyką Sześciu Uzdrawiających Dźwięków i dowiemy się, jak z niej korzystać w naszym życiu pełnym stresu, pośpiechu, chcianych i niechcianych zobowiązań.
– Na koniec – podstawy obiegu energii w naszym ciele: wstęp do treningu Orbity Mikrokosmicznej.
Kurs obejmuje 4 spotkania na sali, a także opisy praktyk i filmy, które pomogą Ci powtórzyć ćwiczenia w domu, a także kontynuować trening również po zakończeniu kursu.
Czas trwania kursu:
4 spotkania
od 01.03.2022 do 22.03.2022
wtorki, w godz. 19:00 – 20:30
Ćwiczymy w lekkim obuwiu lub skarpetkach przeciwpoślizgowych, ubieramy się luźno i wygodnie. Część ćwiczeń wykonujemy na siedząco – możesz siedzieć na krześle lub przynieść matę do jogi.
Cena kursu: 160 zł
(4 spotkania + materiały szkoleniowe – filmy i opis ćwiczeń)
Uwaga!: przy wpłacie zaliczki do poniedziałku 21.02.2022, cena promo 120 zł
Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198,
fb: @Studio Dakini
Zaliczka – 50 zł gwarantuje miejsce na kursie.
Wpłata na konto: Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *