Kurs Medycznego Qigong 2

Kwietniowy kurs Medycznego Qigong jest poświęcony – podobnie jak marcowy – praktyce Sześciu Uzdrawiających Dźwięków.
Nie jest to jednak kontynuacja poprzedniego kursu, lecz odrębna całość. Dlatego zapraszamy również osoby, które nie brały udziału w naszych zajęciach w marcu 2022.
Marcowy kurs dotyczył przede wszystkim powiązania naszych emocji i stanów psychicznych z pracą poszczególnych organów ciała, metod uzdrawiania niszczących śladów negatywnych emocji w naszym organizmie i wspomagania rozwoju pozytywnych stanów psychicznych.
Natomiast w kwietniu będziemy się zajmować przed wszystkim zdrowiem naszego ciała, to znaczy wzmacnianiem i poprawą funkcjonowania jego organów i układów. Ta wersja praktyki Sześciu Uzdrawiających Dźwięków jest bardzo pomocna zarówno jako metoda profilaktyki, jak również wtedy, gdy chorujemy lub wracamy do zdrowia po chorobie. Jest także bardzo użyteczna w przypadku przewlekłych schorzeń.
Czego będziemy się uczyć?
Na początku dowiemy się więcej na temat obiegu energii Qi w naszym ciele oraz o taoistycznej koncepcji działania ciała i umysłu jako integralnej całości. Będziemy mówić zarówno o meridianach – kanałach energetycznych wykorzystywanych w chińskiej medycynie (akupunktura, refleksoterapia itp.), jak i o Ośmiu Nadzwyczajnych Naczyniach wykorzystywanych głównie przez adeptów Qigong w celu zwiększenia mozliwości ciała i umysłu. Wspomnimy również o zagadnieniach związanych z medytacją oraz kierowaniem przepływem energii.
Zapoznamy się z praktyką Sześciu Uzdrawiających Dźwięków w wersji skoncentrowanej na uzdrawianiu i wzmacnianiu organów i układów naszego ciała.
Poznamy również dodatkowe ćwiczenia Qigong wspomagające funkcjonowanie poszczególnych organów i uzupełniające działanie podstawowej praktyki.
Na koniec dowiemy się, jak łączyć ze sobą poszczególne ćwiczenia w przypadku konkretnych schorzeń – na przykład niewydolności serca, wysokiego ciśnienia, gruźlicy, chorób nerek (w tym kamicy nerkowej, a także żółciowej), wątroby, wrzodów żołądka i dwunastnicy, cukrzycy, astmy, nieżytu nosa, zapalenia krtani, bólu w krzyżu.
Kurs obejmuje 4 spotkania na sali, a także opisy praktyk i filmy, które pomogą Ci powtórzyć ćwiczenia w domu, a także kontynuować trening również po zakończeniu kursu.
Prowadzący: Adam Trocki. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na mój temat, zajrzyj tutaj: Tai Chi. Pomiędzy Niebem i Ziemią | (taichi-trocki.pl)
Kurs będzie się odbywał w Studio Dakini przy ul. Partyzantów 44.
Czas trwania kursu:
4 spotkania
od 05.04.2022 do 26.04.2022
wtorki, w godz. 19:00 – 20:30
Ćwiczymy w lekkim obuwiu lub skarpetkach przeciwpoślizgowych, ubieramy się luźno i wygodnie. Część ćwiczeń wykonujemy na siedząco – możesz siedzieć na krześle lub przynieść matę do jogi.
Cena kursu: 160 zł
(4 spotkania + materiały szkoleniowe – filmy i opis ćwiczeń)
Uwaga!: przy wpłacie zaliczki do poniedziałku 30.03.2022, cena promo 120 zł
Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198,
fb: @Studio Dakini
Zaliczka – 50 zł gwarantuje miejsce na kursie.
Wpłata na konto: Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *