Joga regenerująca z Natą

Cykl zajęć z jogi regenerującej.
W ciągu dnia większość z nas ma mało ruchu. Dużo czasu spędzamy siedząc. Często mamy sporo napięć i problemów. Dlatego po pracy się czujemy zmęczeni, nie mamy sił. Do tego odczuwamy ból w plecach, napięte lędźwie, barki czy szyję.
Nasza wieczorna praktyka będzie zaczynać się z krótką medytacją, żeby skupić uwagę na sobie i zostawić wszystkie sprawy i problemy na czas ćwiczeń.
Następnie praktyka specjalnego oddechu, pranajama, pozwoli wzbogacić ciało w tlen, aktywizować pracę organów, jak również jeszcze bardziej uspokoić umysł i skierować uwagę do wewnątrz. Rozgrzewka pomoże dodać ruchliwości w stawom i przygotować mięśnie do wykonywania asan – pozycji jogi. W swojej praktyce wykorzystamy zasady balans-jogi – wzajemnej pracy mięśni-antagonistów. Wykonanie asan jako głównej części praktyki pomoże wzmocnić mięśnie, rozwijać elastyczność ciała i uczy być tu i teraz, w danej pozycji. Po asanach przejdziemy do rozciągania pracujących mięśni, żeby przywrócić je do prawidłowej długości po praktyce. I oczywiście pozycji odwrócone i relaks na koniec praktyki.
Joga regenerująca łączy się dynamiczne ćwiczenia i statyczne pozycje, pracę z ciałem i kontrolę oddechu i umysłu. Jako jej rezultat mamy spokojny zresetowany umysł i wzmocnione ciało bez bólu czy napięć.
Zajęcia z jogi regenerującej są odpowiednie dla osób które już ćwiczą jogę również dla początkujących. Zawsze mogę zaproponować kilka wariantów wykonania asany, od prostego do zaawansowanego.
Natalia Vysotska
Prowadząca zajęcia: Natalia Vysotska
O mnie:
Przyjechałam z Ukrainy, z Kijowa, gdzie pracowałam jako instruktorka jogi ponad 6 lat.
Praktykuję jogę ponad 8 lat. Mam certyfikat instruktora w stylu Balans Joga (Kharkow, Ukraina) (autorski styl który ma w osnowie tradycyjną hatha jogę i nowoczesne metody). Również uczestniczyłam w seminariach z jogi dla kobiet w ciąży, przeszłam master-klasy z pranajamy oraz z Jivamukti jogi i ashtanga jogi.
Jestem Certyfikowaną masażystką (klasyczny i tajski masaż). Właśnie skończyłam kurs z jogoterapii (drugi poziom dla instruktorów z jogi, korekcja oraz indywidualna terapeutyczna praktyka).
Na swoich zajęciach dużo uwagi poświęcam bezpieczeństwu, prawidłowemu wykonaniu asan, również oddechowi, ponieważ mamy różne ciała i dlatego mamy różne możliwości i potrzeby.
Prywatnie jestem mamą 3 dzieci:) i jestem bardzo wdzięczna jodze za siły i energię, którą dzięki niej mam.
Bardzo lubię góry i długie wędrówki oraz fotografię.
Dla mnie joga jest stylem życia, ratunkiem, kiedy mam trudności i możliwością utrzymywania ciała w dobrej formie, a umysłu w spokoju w różnych sytuacjach życiowych
Termin zajęć:
wtorki,
godzina 19.00- 20.30 (zajęcia trwają 90 minut )
Miejsce: Studio Dakini, Partyzantów 44, Bielko-Biała.
Cena karnetu na miesiąc – 140 zł
Pojedyncze zajęcia – 45zł
Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198
Natalia, tel. 721448339
Serdecznie zapraszamy!