Baśnie Ludów Ziemi – wieczór z Wędrowną Baśniarką

aidys-kora
WIECZÓR Z WĘDROWNĄ BAŚNIARKĄ
W ten wieczór po raz kolejny, będziemy gościć
w Dakini Wędrowną Baśniarkę Aishi Ma.

Aishi Ma mówi:
„Gdy zasiadamy by słuchać baśni – zasiadamy wokół ognia. Zasiadamy wokół Wielkiej Tajemnicy, którą sami jesteśmy. W baśnie wplecione są zaklęcia, szepty z najgłębszego miejsca. Wszystko pragnie przypomnieć nam o tym kim jesteśmy. Gdy gromadzimy się, aby słuchać baśni jesteśmy jednym śnieniem… ale baśnie które wędrują ze mną mają jedno pragnienie: nie aby nas usypiać, ale aby nas przebudzić… Baśń ma taką moc: moc by otworzyć nam święte oczy… ”

bilety: 25 zł
dzieci – dowolna opłata – wg chęci i możliwości :)
Zgłoszenia: mail: dakini@dakini.pl, tel. 531 576 198
_____________________________________________
Więcej o projekcie Baśnie Ludów Ziemi:

Opowiadanie historii to sztuka wszystkich ludów ziemi.
To prosta piękna forma, oparta w wielkiej mierze na improwizacji i na wyobraźni słuchaczy.
To mozaika głosu, ciszy, śpiewu, dźwięku tradycyjnych instrumentów, oraz odgłosów natury… Opowiadanie to wspólna podróż w inne światy, aż do dna wielkiego jeziora pełnego tajemnic. Na chwilę opuszczamy tę baśń, którą nazwaliśmy własną, tą zatytułowaną naszym imieniem, i przenosimy się w świat równoległy, który istnieje, by zaczerpnąć: każdy czego innego, tego czego potrzebuje.

Aishi Ma pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od „dawna niedawna”. Inspirację czerpie od starej kobiety która mieszka w ciszy jej samej na dnie świętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazahstanie, oraz na stepach Południowej Syberii).

W ramach projektu, Magda, prowadziła również niedzielne słuchowisko radiowe na falach Polskiego Radia New York, 910 AM, „Baśnie Pieśni Ludów Ziemi”. Praca w radiu zainspirowała tworzenie baśniowych nagrań: ich fragmentów można posłuchać na tej stronie:
http://basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi
https://www.facebook.com/BasnieLudowZiemi

Od paru lat Baśnie Ludów Ziemi wędrują po Polsce.

ZAPRASZAMY :)

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *