Gniew wciąż dla wielu ludzi wciąż wydaje się być niszczycielską siłą, która nie wiadomo co kryje pod powierzchnią i na wszelki wypadek lepiej jej nie tykać. Która we wzburzeniu niszczy wszystko i wszystkich wokół. Kojarzy się z agresją, zniszczeniem, byciem poza kontrolą. To wszystko opis nieodpowiedzialnej twarzy gniewu. Jedynej którą zna większość ludzi.
Dlatego tak często zamiast korzystać z jego energii wolimy być „grzeczni”, „normalni”, „mili”. Wybieramy „nie krzywdzić” kosztem siebie, swoich potrzeb, celów i marzeń.
Albo przeciwnie, wybuchamy bez kontroli i dopiero na zgliszczach orientując się co zrobiliśmy.
Ten warsztat to pierwsze kroki w nauce czucia gniewu w ciele i wyrażania go odpowiedzialnie. W sposób, który wykorzystuje jego moc i inteligencję, jednocześnie w szacunku dla siebie i innych.
Korzystanie w taki sposób z gniewu to jak nauka używania ostrego miecza. W troskliwej służbie sobie i ludziom wokół.
CO DAJE DOSTĘP DO ODPOWIEDZIALNEJ ENERGII GNIEWU?
– pozawala stawiać granice,
– informuje nas, kiedy dzieje się coś wbrew naszym wartościom,
– pomaga mówić głośno swój sprzeciw i wyrażać uczucia, nawet kiedy się tego boimy,
– pozwala mówić stanowcze „tak!” i „nie!”
– dostarcza ogromnej ilości energii do działania,
– jest napędem, który daje nam siłę do wychodzenia z toksycznych relacji i sytuacji, które nam nie sprzyjają, ale na które godzimy się z bezsilności, czy braku wiary w siebie (takie jak praca, która nie daje nam spełnienia, czy relacje, które nam nie służą)
– zwiększa poczucie bezpieczeństwa i zaufania w relacjach,
– daje jasność i klarowność, czego chcemy i potrzebujemy w danej chwili,
– sprawia, że odważamy się wychodzić do świata i prosimy o to, czego naprawdę chcemy,
– pozwala rozpoznawać i sprzeciwiać się niesprawiedliwości i przemocy,
– dzięki niemu możemy bezpieczniej czuć, bo wiemy, że jesteśmy w stanie siebie
ochronić,
GNIEW I RELACJE
Jedno z najbardziej błędnych przekonań, z którymi jesteśmy zrośnięci to przekonanie, że nie możemy się złościć na kogoś i jednocześnie być z nim w relacji.
Paradoksalnie dostęp do gniewu otwiera na zupełnie nowe obszary intymności. Wiemy, że potrafimy o siebie zadbać. Wiemy, że zareagujemy jeśli druga osoba zrobi lub powie coś, co przekroczy nasze granice czy sprawi nam ból.
Dostęp do gniewu daje większe zaufanie do samego siebie.
Ten warsztat będzie okazją do doświadczenia w całkowicie bezpiecznych warunkach jak to jest używać gniewu do mówienia tego, co powinno zostać powiedziane, a nigdy nie było na to miejsca. Do stawiania granic, mówienia „nie”, „stop”, „chcę”, po to żeby przeczyścić stare piwnice i móc wchodzić w nowe i stare relacje z zupełnie nową jakością jaką daje moc mówienia, co mi się nie podoba, czego chcę a czego nie.
STRUKTURA WARSZTATU
Warsztat składać się będzie z krótkiej części teoretycznej, podczas której przyjrzymy się naszym przekonaniom na temat gniewu.
Następnie będziemy uczyć się czuć gniew w ciele i wyrażać go na zewnątrz. Będziemy pracować w parach, dwójkach i kręgu. Ważną częścią warsztatu będzie możliwość pracy indywidualnej.
Warsztat zakończy się ćwiczeniem sposobów na konstruktywne i odpowiedzialne wnoszenie energii i informacji gniewu do życia codziennego.
METODA PRACY
Warsztat odbywa się w bezpiecznej przestrzeni przy użyciu narzędzi zaczerpniętych z zaprojektowanej do świadomej pracy z emocjami struktury i narzędzi tradycji Possibility Management (Zarządzanie Możliwościami) – system psychologiczno-coachingowy, u podstaw którego leży m.in. założenie, że aby prowadzić spełnione i radosne życie oraz żeby spełniać swoje powołanie, niezbędne jest autentyczne połączenie ze swoim ciałem, uczuciami (radość, gniew, strach i smutek) oraz odkrycie swojej ciemniejszej strony i nauczenie się korzystania z niej z pożytkiem dla siebie i innych. To współczesny system autentycznych inicjacji przejścia ku dorosłości.
WAŻNE!!!
– Udział we wszystkich ćwiczeniach jest całkowicie bezpieczny i dobrowolny.
– Wszystkie ćwiczenia są bezkontaktowe i nie wprowadzają agresji ani konfliktu między uczestnikami.
Ten warsztat NIE JEST:
– psychoterapią i nie ma na celu jej zastąpienia.
– warsztat uzdrawiania traum z przeszłości ani ustawieniami systemowymi (to inna metoda).
Warsztat NIE JEST przeznaczony dla osób z klinicznie stwierdzonymi zaburzeniami psychicznymi.
JEŚLI jesteś w trakcie psychoterapii (lub byłeś), leczenia farmakologicznego lub masz jakiekolwiek aktywne urazy fizyczne TWOJĄ odpowiedzialnością jest poinformować o tym prowadzącego PRZED warsztatem. Jest to też WARUNEK wzięcia udziału w warsztacie.
GRUPA
maks. 8 osób
INWESTYCJA:
230 zł
Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej zaliczki w wysokości 100 zł lub opłaty za całość.
Wpłata na nr konta: Dakini, Aleksandra Żochowska ,
20 1140 2017 0000 4002 0292 7945
GDZIE
Studio Dakini
Bielsko Biała
KONTAKT
Zapisy oraz pytania pod adresem:
shotmarcin@gmail.com
oraz
dakini@dakini.pl
PROWADZĄCY
Marcin Szot – Trener komunikacji, uczuć i emocji, coach.
Autor bloga o rozwoju osobistym.
Prowadzę regularne warsztaty i grupy świadomości uczuć i komunikacji. Przez rok asystowałem i współprowadziłem cykliczne warsztaty wyrażania gniewu. W przeciągu czterech lat skutecznie pracowałem z młodzieżą szkolną, stowarzyszeniami, mniejszościami narodowymi, managerami, terapeutami, oraz klientami indywidualnymi i firmami.
Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, w Warszawie ukończyłem Szkołę Treningu Grupowego opartej na filozofii Gestalt; intensywną naukę i praktykę life coachingu pod okiem Włodzimierza Gołdzińskiego. Zgłębiam metodę Zarządzania Możliwościami (Possibility Management). Używam również Porozumienia bez Przemocy (NVC).
Współpracuję z wrocławską Pracownią Psychoterapii „Alter Ego”.
W szeregu moich zainteresowań są: praktyki duchowe (vipassana, joga kundalini), pracy z ciałem (5 rytmów, kontakt improwizacja, aikido), praktyki inicjacyjne kultur pierwotnych.
Więcej o mnie, moim doświadczeniu i metodach pracy przeczytasz tu:
http://marcinszot.pl/o-mnie/
OPINIE UCZESTNIKÓW MOICH WARSZTATÓW
„Polecam serdecznie zajęcia z Marcinem. Myślałam chyba, że już nic mnie nie zaskoczy w temacie uczuć i kontaktu z samą sobą. Spotkania „Świadomość uczuć i potrzeb” dały mi narzędzia, by bardzo konkretnie i szczerze nazywać, co zauważam u siebie. Praca ze złością odblokowała mnie. Swobodniej wyrażam. A najbardziej ujął mnie sam Marcin, jego autentyczność, troska o ten świat, swobodne i świadome prowadzenie grupy. Takich ludzi jak on po prostu warto poznać i od nich się uczyć. Dziękuję ♥️”
Olga Ambrozowicz, psychoterapeutka
„Ćwiczenia z Marcinem pozwalają na wgląd w siebie, przynoszą odpowiedzi na wiele naszych wewnętrznych pytań, dają śmiałość w wyrażaniu gniewu i akceptację jego samego istnienia, „oczyszczają” umysł, dając pierwszeństwo odczuwaniu, a przede wszystkim otwierają przysłowiową „puszkę pandory”. Ten gniew, złość, wkurzenie są w nas, tylko zostały stłumione wychowaniem i społeczną dezaprobatą. Jeśli chcesz się otworzyć na siebie i odczuwanie emocji, na wydobycie z siebie wewnętrznego krzyku, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Polecam z serca i z czystym sumieniem”.
Ania Majers
Więcej:
http://marcinszot.pl/opinie/
Dodaj komentarz