Tajski masaż jogiczny – suchy masaż, łączący pracę na liniach energetycznych (uciskanie kanałów energetycznych w ciele, tzw. linii Sen), akupresurę punktów terapeutycznych, refleksologię oraz rozciąganie ciała – układanie masowanego w asany czyli pozycje jogi (stąd też popularna nazwa masażu – joga dla leniwych).
Jest to praca szczególnie nastawiona na otwarcie ciała i stawów, redukcję napięcia i poprawę elastyczności. Umożliwia głęboki relaks i przynosi większą świadomość ciała. Skierowana do wszystkich chcących pracować ze sobą, odstresować się i wyciszyć.
W grupowym warsztacie uczestnicy łączą się w pary, wykonują i otrzymują wzajemny masaż podążając za instrukcjami i prezentacją prowadzącego. Jedyne czego potrzebujesz to wygodne, nie krępujące ruchów ubranie.
Dodatkowe informacje o masażu:
Korzenie tajskiego masażu jogicznego tkwią głęboko w starożytnych Indiach i wywodzą się ze wspólnej historycznej lini wraz z jogą i ajurwedą, a sięgającą wstecz do początków wedyjskiej filozofii jakieś pięć tysięcy lat temu.
Za twórcę tej formy sztuki uważa się legendarnego lekarza z północnych Indii znanego jako Jivaka Kumar Bhaccha. Choć nigdy nie wybrał się do Tajlandii, jego nauki legły u podstaw tradycji tajskiego masażu, podczas rozpowszechnianiu się tam buddyjskiej kultury indyjskiej. Wciągu wieków ajurweda zasymilowała się z kulturą tajską, rozwijając się w znamienną medycynę ludową. Tradycyjny masaż tajski – nuad boran jest często wykorzystywany w połączeniu z ajurwedyjskimi ziołowymi łaźniami parowymi, gorącymi okładami i ziołowymi specyfikami. Jest to holistyczna terapia obejmująca zarówno ciało fizyczne, energetyczne oraz psychiczne i emocjonalne. Ten wyjątkowy styl wywodzi się z tradycji buddyjskiej i opiera się na głównym przesłaniu – miłości i współczuciu.
Prowadzący sesję:
Konrad Szot
Masażem zajmuje się profesjonalnie od 2009r. Po ukończeniu gdańskiego AWFu mieszkał i uczył się min w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Indiach. W Londynie studiował Masaż Terapeutyczny i Holistyczny, tam też nauczył się technik pracy na tkankach głębokich i punktach spustowych. Swoją wiedzę wykorzystywał pracując ze sportowcami w londyńskim gabinecie fizjoterapii oraz masując joginów w tamtejszym studiu jogi Indaba. Chcąc zgłębić nauki starożytnej Ajurwedy (Aju-życie, Weda-wiedza) wyjechał do Indii, gdzie studiował Tradycyjny Masaż Ajurwedyczny i poznawał jedną z najstarszych kultur świata. Wkrótce później odwiedził także Tajlandię by u źródła uczyć się i doskonalić Tajski Masaż Jogiczny. Interesuje go wszystko co pozwala nam głębiej poczuć siebie oraz połączyć się z otaczającym nas światem.
Prowadzi zajęcia „Laboratorium Ruchu” z dziećmi i młodzieżą, wykorzystując elementy akrobatyki, jogi, breakdance i capoeira.
Koszt:
Sugerowana opłata 40-60zł, w zależności od tego, jaką wartość będzie miał dla Ciebie warsztat
Zgłoszenia:
szot.konrad@gmail.com
739 251 593
dakini@dakini.pl
531 576 198
Dodaj komentarz