Trening wewnętrznej siły – 13 form Luochana – Kurs Qigong

Luohan 13 Forms to specjalna metoda treningu wewnętrznej siły. Każdą z trzynastu form można ćwiczyć indywidualnie. w połączeniu z głębokim oddychaniem jest to dobre ćwiczenie redukujące stres i niepokój. Poprawi także równowagę, koordynację i elastyczność oraz zharmonizuje wewnętrzny przepływ energii. Należy do klasycznego repertuaru ćwiczeń Qi Gong w sztukach Shaolin na całym świecie.

Każde z poszczególnych ćwiczeń wprowadza harmonię w konkretnym obszarze ciała. W zestawie tym ważne jest prawidłowe ustawienie. Ćwiczenia te korzystnie wpływają na kręgosłup i co za tym idzie poprawiają stabilność i równowagę. Dają też poczucie ugruntowania i jednocześnie rozluźnienia górnej części ciała. Prawidłowe wykonanie wymienionych ćwiczeń poprawia przepływ energii, krwi i limfy. Może być stosowane jako wspomaganie leczenia i harmonizowania wszystkich układów fizjologicznych. Pozycja ciała stosowana w tai chi qigong zalecana jest także przy problemach neurologicznych oraz z równowagą.

Qi Gong w stylu Shaolin Luohan (Shi San Shi Luohan) to zestaw 13 pozycji/ruchów opracowany przez mnichów z Shaolin. Razem z innymi seriami Qi Gong, ta rutyna tworzy solidną podstawę do zachowania silnego spokoju, pewności siebie i świadomości.
Dodatkowe elementy to nauka pierwszej części długiej formy stylu Chen wraz z aplikacjami do wykorzystania w samoobronie oraz ćwiczenia podstawowych zasad tai chi qigong.

Nauczyciel: Iwona Korlacka
Jako instruktor jogi i tai chi qigong pracuję w wielu ośrodkach, w sektorze kultury oraz w Szpitalu w Katowicach Murcki, na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej, prowadzę zajęcia z rehabilitacji z pacjentami po zabiegach kardiologicznych.

Od 1980 r. zajmuję się działalnością rekreacyjno-sportową. W latach 1986-1989 pracowałam na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prowadząc zajęcia z zakresu histologii, biologii, rekreacji ruchowej i sportu.
Systematycznie uczestniczę w szkoleniach z zakresu prowadzenia zajęć rekreacyjnych z różnych dyscyplin sportowych. Prowadzenie zajęć mających znaczenie dla profilaktyki zdrowotnej stanowi cel mojej edukacji w zakresie instruktażu zajęć ruchowych o charakterze rekreacyjno-relaksacyjnych.

Ćwiczę od 1988 r., uczę się u wielu nauczycieli.

Taiji Qi styl Chen – nauka u Mistrza Chen Xiaowang i jego syna Chen Yingjun oraz Jana Silberstorff i innych. Uczę długiej formy chen, dynamicznej formy chen oraz form z bronią: szabla, podwójna szabla, miecz, podwójny miecz, włócznia, halabarda oraz zastosowań technik tai chi w walce i samoobronie.
Zhao Bao Taiji – nauka u Mistrza Shi Su Gang z Klasztoru Shaolin.
Tian Di Fo, Wu Qin Xi, Ying Qi Gong – nauka u Mistrza Shi Su Gang z Klasztoru Shaolin i inne formy u Mistrza Howarda Choy oraz u licznych mistrzów i nauczycieli sztuk walki.

Data rozpoczęciakursu: 6.06.2024,
czwartki,
godzina: 17.30 – 18.45
Miejsce: Studio Daikini, Partyzantów 44, Bielsko Biała

Cena: 200zł
Zapisy:
Studio Dakini
mail: dakini@dakini.pl,
tel.: 531 576 198

Zaliczka – 100 zł tytułem „Kurs tai chi qigong″
Nr konta: http://dakini.pl/kontakt/

Pozostałą kwotę wpłacamy gotówką na pierwszych zajęciach.
Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!