Joga Vinyasa – kurs dla już praktykujących

Jeśli chcesz pogłębić swoją praktykę, albo spróbować nowego stylu, wiesz już jak wygląda Pies z Głową w Dół, Kobra, Wojownik 1 i 2 i chcesz oddychać w rytm Powitania Słońca to serdecznie cię zapraszam na kontynuację przygody z jogą stylu Vinyasa.
Podczas tego kursu poznasz nowe asany i ich połączenia: będzie między innymi Pies z Głową do Góry, Wojownik 3, Girlanda, oraz cała jedna lekcja poświęcona znaczeniu i mechanice Kija (Chaturanga), utrwalimy też sekwencję zwaną…Vinyasa

Vinyasa to joga płynnych przejść, gdzie oddech nadaje rytm ruchom, gdzie pogłębiamy uważność naszego oddechu. Nie musisz znać nazw pozycji, całe zajęcia poprowadzę cię krok po kroku przez oddech i asany. Nie musisz mieć silnych mięśni rąk ani super wyćwiczonych mięśni brzucha! Wystarczy chęć ruchu :)
Przez dwa miesiące będziemy się uczyć jak lekko płynąć i jak dać się prowadzić oddechowi jednocześnie pogłębiając świadomość naszego ciała, jego możliwości i wyzwań jakie nam stawia, w zgodzie ze sobą, tu i teraz.

Kurs obejmuje 8 spotkań raz w tygodniu, po 75 minut.
Podczas kursu zapoznasz się z ważnymi w Vinyasie asanami i ich połączeniem w sekwencje.

Każde spotkanie zaczyna się i kończy praktyką uważnego oddechu – pranajamą.
W Studiu są maty i inne pomoce potrzebne przy praktyce. Jeśli masz swoją matę, możesz ją wziąć ze sobą.

Kurs obejmuje 8 zajęć
termin: od 11.03 do 6.05 (nie ma zajęć w poniedziałek wielkanocny 1 kwietnia)
poniedziałki: godziny 17.30-18.45
Miejsce: Studio Dakini, Partyzantów 44, Bielsko-Biała.
Cena kursu: 290 zł

Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198
Zaliczka – 90 zł tytułem „kurs jogi Viniyasa od 11.03″
Nr konta: http://dakini.pl/kontakt/
Pozostałą kwotę 200 zł wpłacamy gotówką na pierwszych zajęciach.
Mamy ograniczoną liczbę miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!

Prowadząca:
Ania Studencka „Weź Oddech”:
Uczę Vinyasa jogi, czyli jogi płynnych przejść gdzie asany łączą się z oddechem, przykładając dużą wagę do świadomości własnego ciała, pracy tu i teraz, w uważności na płynące z ciała sygnały. Nieodłączną częścią prowadzonej przeze mnie praktyki jest uważność na oddech, nie tylko w ruchu ale również w relaksie, dlatego stałą częścią zajęć jest pranajama.
Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (500RYT) w stylu Vinyasa: ukończyłam kurs nauczycielski jogi Vinyasa pierwszego (200 YTT) i drugiego (300YTT) stopnia w Yogi Flight School akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance uprawniający do nauczania jogi na całym świecie. Poza jogą jestem ogrodniczką, zielarką i fitoterapeutką z wykształcenia i powołania, zakręcona ekologicznie i w duchu slow life, prowadzę również ogród permakulturowy
Joga pojawiła się w moim życiu w 2003 roku jednak praktykę regularną zaczęłam w 2020 roku jako formę pracy ze sobą po doświadczeniu depresji. Podczas pandemii dołączyłam do internetowej Yogi Flight School gdzie odbyłam dwumiesięczny kurs pozycji odwróconych i balansujących, i od tego czasu jestem zakochana w tych pozycjach i ich wpływie na nasze ciało i umysł: dzięki jodze żyję każdego dnia.