Asztanga Joga dla każdego

asztanga

 

Goraksha indyjski filozof, mahajogin, jeden z ojców hatha jogi powiedział : Praktyka jogi może przynieść wiarę, oddanie i zaufanie do siebie.

Wszystkich, którzy poszukują tego zaufania i oparcia w sobie zapraszam na warsztat

Bielsko-Biała 14-15 września 2013

Asztanga Joga dla Każdego

Zapraszam na 2- dniowy warsztat pierwszej serii Asztanaga Winjasa Jogi
Na warsztacie będzie można poznać pozycje z pierwszej serii, dowiedzieć się czym jest Asztanga joga skąd się wywodzi? Czym różni się od innych najbardziej popularnych w Polsce stylów BKS Iyengara czy Sivanandy również w odniesieniu do kontekstu historycznego Jogi. Czym jest ośmiostopniowa ścieżka jogi, jakie znaczenie ma: asana, pranajama, medytacja.

Warsztat jest adresowany dla osób początkujących i zaawansowanych niezależnie od sprawności i kondycji. Panuje przekonanie, że Asztanga jest bardzo wymagającą fizycznie metodą. Na warsztacie będę starała się przekazać terapeutyczny aspekt Asztangi – nie tylko jako praktyki dla pięknych młodych wysportowanych, sprawnych ciał.
Ponieważ Asztanga w szerszym zrozumieniu jest nie tylko zbiorem wymagających asan posegregowanych według sekwencji P. Joisa, poza asanami istnieją dodatkowe elementy, które składają się na ośmiostopniową ścieżkę jogi. Pamiętając, że asany (pozycję) jogiczne przygotowują nas przede wszystkim do medytacji. A bardzo istotnym aspektem praktyki jest wyciszenie umysłu i harmonia ze sobą i otaczającym nas światem.
Na warsztacie będziemy mieli się okazje przekonać jak dużą rolę w codziennym życiu odgrywa oddech ze szczególnym zaznajomieniem się z subtelną anatomią naszego ciała: czakrami, kanałami energetycznymi (nadi) i praną życiową. Będzie można się dowiedzieć co ma bezpośredni wpływ na nasze anatomiczne ciało i różnego rodzaju dolegliwości takie jak: bóle pleców, sztywność lub wiotkość ciała, brak siły, problemy z koncentracją, migreny.

Ćwiczenia pozycji i ćwiczenie oddechowe przywracają równowagę spokój i harmonię. Będziemy wykonywać asany z pierwszej serii Asztanga Jogi jednocześnie poznając ich określone działanie na poszczególne części ciała od anatomicznego zdrowotnego po działanie energetyczne – praniczne. Jak również warianty asan dostosowane dla każdego ciała i możliwości danej osoby. W trakcie warsztatu będzie można poznać proste sposoby jogiczne i ajurwedyjskie zadbania o ciało na poziomie psycho-fizycznym i zwyczajnie poznać lepiej siebie poczuć połączenie między ciałem i umysłem.

Zapraszamy serdecznie

informacja:
www.dharma.org.pl
http://jogasaskakepa.pl/index.php?pdst=22

SOBOTA
9.00-11.00 – Pierwsza seria prowadzona- wprowadzenia, wyjaśnienia dotyczące praktyki, nauka asan, oddechu.
11.00 – Proste metody ajurwedyjskie: wspierające praktykę jogi czyli jak wzmocnić i zadbać o higienę ciała i umysłu.
16.00-18.00 – Praktyka

NIEDZIELA
9.00-10.30 – Praktyka
10.30- wyjaśnienia do praktyki
Przerwa na herbatę, pytania
12.00-13.00 ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe, nadi schodana

Koszt warsztatu: 150 zł, warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie zaliczki: 50 zł – do 9 września 2013 na numer konta: Aleksandra Żochowska , Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945 lub wpłata w Studio Dakini

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *