Nauczyciele

Aleksandra Żochowska
204kadr

DAKINI ALEXANDRA – nauczyciel jogi, medytacji, terapeuta dźwiękiem mis gongów, właścicielka Studia Dakini, świadoma siebie dojrzala kobieta, witarianka, buddystka.

Jogę praktykuję od 2000 roku  i od tej pory jest moją drogą. Od 2005 roku prowadzę zajęcia.

Uczyłam się podstaw wg jogi klasycznej, uczyłam się również metody Iyengara (Introductory I) u Konrada Kocota, Gabrieli Gubillaro, Christopha Tissot oraz Lois Steinberg, Sri Vivek Jogi Integralnej wg Jivana Vismaya , Vinyasa Krama Yoga, wszystkie z tradycji hinduskich oraz z tradycji tybetańskich Trul Khor Yoga z Yungdrung Bon i Jantra Yoga z Dzogczen. Ukończyłam kurs instruktora jogi organizowany przez Akademickie Stowarzyszenie Jogi.

Każdy z napotkanych nauczycieli, każda z lekcji wzbogacają moją wiedzę i praktykę, czym dzielę się na zajęciach. Nadal pozostaję przede wszystkim uczniem jogi, nie kopiując jednak żadnego z nauczycieli, a joga jest dla mnie drogą rozwijania świadomości i poznawania siebie.

Joga poprowadziła mnie w zupełnie nowe dla mnie rejony życia, dała wewnętrzną siłę i odwagę do
zmian. Szybko przekonałam się, że ciało odzwierciedla stan naszej psychiki i odwrotnie, poprzez
wytrwałą pracę z ciałem możemy zmieniać stan naszej psychiki.

Ten czas, kiedy joga stała się częścią życia, pozwolił mi osobiście przekonać się o korzystnym jej
działaniu zarówno na zdrowie fizyczne jak i na psychikę. Doświadczyłam tego szczególnie, kiedy joga wspierała mnie w trudnych okresach życia, m.in. nieprzerwane praktykowanie jogi (w dostosowanym zakresie) po wypadku samochodowym, pomagało mi w uwalnianiu się od bólu w ciele i pozwoliło szybko wrócić do zdrowia.

Również relacje osób, które „zaraziłam” jogą potwierdzają jej dobroczynny wpływ na zdrowie i
samopoczucie, a zwłaszcza na niwelowanie napięć i bólu w ciele (wynikłych np. z trybu pracy),
stresów czy problemów z zasypianiem.

Doceniając to, jak praktyką jogi można w prosty i jednocześnie przyjemny sposób polepszyć jakość życia i zastąpić niejednokrotnie farmakologiczny sposób radzenia sobie z problemami, chciałabym przyczynić się do rozpropagowania tej formy ćwiczeń. Tym bardziej, że można ją dostosować do możliwości uczestników, więc każdy może ją praktykować.

Mam świadomość, że to niekończąca się droga, szlak ciągłego poszukiwania, odkrywania siebie,
dążenia do harmonii i spełnienia.

.

.

.

Wojciech Myga 

WojtekK

Absolwent AWF. Praktykę jogi rozpoczął w Londynie w 2004r.
Rok później ukończył Kurs dla Nauczycieli Jogi w Neyyar Dam (Indie), po którym rozpoczął uczenie.
Od 2005-2007 żył jako kadra Sivananda Yoga Vedanta Centre w Londynie i we Francji.
W 2006 roku ukończył Kurs Zaawansowany we Vrindavanie (Indie)
Od 3 ostatnich lat pomaga w nauczaniu i tłumaczeniu podczas
Międzynarodowego Kursu dla Nauczycieli jogi, który odbywa się w Ustce, oraz organizuje
program ze Swamim Atmaramanandą w Bielsku-Białej,
który po raz pierwszy odbył się w 2011r, a uczestniczyło w nim blisko 80 osób.
Zawodowo przedstawiciel firmy Ekosun zajmującej się kolektorami słonecznymi.

Od 2009 mieszka w Bielsku-Białej.
W czerwcu 2011 roku wraz z Kasią i Moniką otworzył Szkołę Jogi „Shanti”
w celu propagowania technik jogi.

.

.

.

Paweł Konior

1175004_10151869389589819_1217556131_n

Paweł Konior jest performerem, tancerzem i nauczycielem tańca. W 2008 roku ukończył AWF w Krakowie, następnie studiował taniec w Salzburg Experimental Academy of Dance. Pracował i pracuje jako tancerz i performer z takimi ludźmi jak, Pedro Goucha, Einat Tuchman, More Shani, Rita Vilhena T.r.a.s.h Company. Paweł jest także nauczycielem Contact Improvisation, którego to uczył się między innymi od : Iwony Olszowszkiej, Ray Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Tal Avni, Joerg Hassman, Daniel Werner.

.
.
.

Katarzyna Dwornik-Myga
.

.

.
Marta Andruchowycz
.

.

.

Jola Zajączkowska

DSC03274

Z wykształcenia jestem biologiem (Uniwersytet Śląski w Katowicach) to znaczy, że Natura, Człowiek i jego Środowisko od zawsze były mi i zawodem i pasją. Od wielu lat zagłębiam tematy związane z naturalną medycyną, traktującą Człowieka jako całość: fizyczną, emocjonalną i spirytualną. Natura wyposażyła nas w mechanizmy, dzięki którym łatwo można powrócić do równowagi, o ile w jakiś sposób została zachwiana.
Jeszcze w Katowicach moje poszukiwania otworzyły przede mną świat Energii- podstawy wszelkiego życia – otrzymałam inicjację i wiedzę pierwszego, drugiego oraz drugiego stopnia specjalistycznego Naturalnego Uzdrawiania metodą Mikao Usui od Wielkiego Mistrza Nauczyciela Reiki Bogusława Waśkiewicza, a potem już w Bielsku rozpoczęłam studia nad Chirurgią Fantomową wg metody Nory Nix u wspaniałej Kobiety, Wielkiego Człowieka, Instruktora Chirurgii Marii Kerth. Chirurgia Fantomowa przywraca porządek i harmonię w ciałach subtelnych człowieka
Powiem teraz o ruchu; człowiek musi się ruszać by żyć, by zharmonizować krążenie energii w ciele i zwolnić proces degeneracji ciała. Od wielu lat praktykuje więc jogę jako regularną lekcję podnoszenia sprawności ciała i ducha.

W 2009 roku Los zbliżył mnie do kultury Chin, poprzez „rozbudowę” moich struktur rodzinnych o moją synową pochodzącą z Chin, z rodziny od wielu pokoleń wykształconej w dziedzinie chińskiej nauki medycznej. W czasie pobytu w Chinach poznałam „od kuchni” nie tylko zwyczaje żywieniowe, ale i zafascynowało mnie umiłowanie ruchu tutejszych mieszkańców i ich codzienna praktyka ćwiczeń Qigong stymulujących wędrówkę chi w ciele. W Chinach Qigong jest bardzo popularny ze względu na swe właściwości poprawy zdrowia i leczenia wielu dolegliwości zwłaszcza takich jak: problemy z żołądkiem, płucami, sercem, nerkami, wysokim ciśnieniem, artretyzmem, zaburzeniami umysłowymi i wieloma innymi.
Pilnie studiowałam nową wiedzę włączając te ćwiczenia do mojej regularnej praktyki i od czasu podróży do Chin zaczęłam marzyć o zaprezentowaniu skarbów tradycyjnego Qigongu naszej zapracowanej, zabieganej społeczności, dla której ten trening może być szczególnie ważny. Ze spokojnym i wyciszonym umysłem pochodzącym z praktyki Qigongu można głębiej się relaksować i cieszyć codzienna pracą. Qigong równoważy przecież energie wewnętrzną i może leczyć wiele chorób. Szczególnie ludzie starsi odkryją, że zachowa on ich w zdrowiu i spowolni proces starzenia. Pomoże przezwyciężyć depresje, odnaleźć spokój, ciszę i prawdziwe szczęście. Po powrocie pobierałam nauki u mistrza Qigongu dr Dong Xiao Ji i ćwiczyłam, ćwiczyłam, studiowałam aspekty Chi, teraz chciałabym rozpowszechniać swoją wiedze i umiejętności i pokazać jak to się dzieje, że te proste ćwiczenia rozluźniające ciało i uspakajające umysł mogą tak korzystnie wpływać na zdrowie, a dzięki dłuższej praktyce pozwalają uzyskać głębszy poziom zrozumienia życia i natury. Początkowy trening jest pozbawiony napięcia, a użycie mięśni minimalne, z tego powodu może być praktykowany przez ludzi w każdym wieku. Zestawy Qigongu są prostymi ćwiczeniami, które dają odczucie Chi oraz wiedzę jak z nią pracować.
Qigong jest drogą na której używa się energii do komunikowania się z naturą, są sposobem na osiągnięcie fizycznego, umysłowego i duchowego zdrowia.

 

.

.