Nauczyciele

Dakini Alexandra Żochowska
204kadr

DAKINI ALEXANDRA – jest doświadczonym nauczycielem jogi i medytacji, artystą i terapeutą dźwiękiem mis i gongów w pracy indywidualnej i grupowej, trenerem transformacji.
A prywatnie buddystka, wieloletnia frutarianka, świadoma, szczęśliwa i spełniona Kobieta.
Założycielka i właścicielka Studia Dakini, które stało się energetycznym miejscem mocy w Bielsku-Białej.

Pisze o sobie:
Jogę praktykuję od 2000 roku  i od tej pory jest moją drogą. Od 2005 roku prowadzę zajęcia.

Uczyłam się podstaw wg jogi klasycznej, uczyłam się również metody Iyengara (Introductory I) u Konrada Kocota, Gabrieli Gubillaro, Christopha Tissot oraz Lois Steinberg, Sri Vivek Jogi Integralnej wg Jivana Vismaya , Vinyasa Krama Yoga, wszystkie z tradycji hinduskich oraz z tradycji tybetańskich Trul Khor Yoga z Yungdrung Bon i Jantra Yoga z Dzogczen. Ukończyłam kurs instruktora jogi organizowany przez Akademickie Stowarzyszenie Jogi.

Każdy z napotkanych nauczycieli, każda z lekcji wzbogacają moją wiedzę i praktykę, czym dzielę się na zajęciach. Nadal pozostaję przede wszystkim uczniem jogi, nie kopiując jednak żadnego z nauczycieli, a joga jest dla mnie drogą rozwijania świadomości i poznawania siebie.

Joga poprowadziła mnie w zupełnie nowe dla mnie rejony życia, dała wewnętrzną siłę i odwagę do
zmian. Szybko przekonałam się, że ciało odzwierciedla stan naszej psychiki i odwrotnie, poprzez
wytrwałą pracę z ciałem możemy zmieniać stan naszej psychiki.

Ten czas, kiedy joga stała się częścią życia, pozwolił mi osobiście przekonać się o korzystnym jej
działaniu zarówno na zdrowie fizyczne jak i na psychikę. Doświadczyłam tego szczególnie, kiedy joga wspierała mnie w trudnych okresach życia, m.in. nieprzerwane praktykowanie jogi (w dostosowanym zakresie) po wypadku samochodowym, pomagało mi w uwalnianiu się od bólu w ciele i pozwoliło szybko wrócić do zdrowia.

Również relacje osób, które „zaraziłam” jogą potwierdzają jej dobroczynny wpływ na zdrowie i
samopoczucie, a zwłaszcza na niwelowanie napięć i bólu w ciele (wynikłych np. z trybu pracy),
stresów czy problemów z zasypianiem.

Doceniając to, jak praktyką jogi można w prosty i jednocześnie przyjemny sposób polepszyć jakość życia i zastąpić niejednokrotnie farmakologiczny sposób radzenia sobie z problemami, chciałabym przyczynić się do rozpropagowania tej formy ćwiczeń. Tym bardziej, że można ją dostosować do możliwości uczestników, więc każdy może ją praktykować.

Mam świadomość, że to niekończąca się droga, szlak ciągłego poszukiwania, odkrywania siebie,
dążenia do harmonii i spełnienia.

.

.

.

Marzena Nikiel 

FOTKO MOJE

jest certyfikowanym nauczycielem jogi .Pierwszy raz na macie stanęła w 2010 roku i tak już pozostała, odkrywając subtelne moce płynące z jej praktyki. Dbając o podnoszenie swoich kompetencji w nauczaniu, cyklicznie uczestniczy w warsztatach jogowych, organizowanych przez nauczycieli w całej Polsce.

W latach 2016-2019 – uczestniczyła w kursie nauczycielskim jogi metodą Iyengara, organizowanym przez krakowską szkołę jogi.

W 2020 r. uzyskała Certyfikat Instruktora Jogi -wydany przez Polską Akademię Kultury i Sportu.

A jak sama siebie przedstawia:

Czuję się szczęśliwą, spełnioną kobietą, matką i żoną. Wszechstronne pasje i zainteresowania wzbogacają i rozpromieniają każdy mój dzień. Od najmłodszych lat ciekawiło mnie wszystko co tajemne, niewyjaśnione, ukryte za niewidoczną zasłoną intuicji. Tak narodziło się, zamiłowanie do szeroko pojmowanej ezoteryki.

Nieodłącznymi towarzyszami mojego życia są Anioły, które bezpiecznie prowadzą mnie ziemskimi ścieżkami, pozwalając w zaufaniu, przyjmować wszystko co nowe.

Uwielbiam:

· rozpoczynać dzień od kubka kawy

· raczyć się górskimi wycieczkami w gronie najbliższych

· zagłębiać się jednocześnie w kilku książkach

· napawać się widokiem wiejskich kwiatów w moim ogródku

Co jeszcze czyni mnie szczęśliwą?

Spotkania z pięknymi ludźmi, z którymi dzielę się swoimi pasjami, energią i zapałem do kreowania i doświadczania „cudów życia”

.

.

.

Adam Trocki

.
.
.

Maria Kerth

 

.

.