Mindfulness / Dzień Uważności w Bielsku Białej

CAŁODIOWA PRAKTYKA MINDFULNESS –
UWAŻNOŚĆ i I ŻYCZLIWOŚĆ.

Zapraszamy
na pełen spokoju i wyciszenia Dzień z Praktyką Uważności i Współczucia, podczas którego doświadczymy głębi wspólnej praktyki.
24 marca 2018 – sobota, Studio Dakini, Bielsko Biała.

🔹Plan Dnia Uważności:

11.00 – 14.00
I część Dnia Uważności
Dzień Uważości poświęcony jest głębszemu wejściu w Mindfulness, czyli uważny, pełen obecności i spokoju stan umysłu. Zaczniemy krótkim wprowadzeniem i omówieniem zasad dnia, a następnie przejdziemy do praktyki.
Większość Dnia Uważności będzie przebiegało w ciszy. W pierwszej części Dnia będziemy praktykować: medytację bycia z oddechem, uważny ruch, skanowanie ciała, uważne chodzenie, uważne jedzenie.

14.00 – 15.30
– przerwa obiadowa – we własnym zakresie.
Obok jest kilka miejsc, gdzie można zjeść smacznie obiad. Można przynieść coś ze sobą do zjedzenia. Na miejscu jest czajnik, naczynia – można zagotować wodę, zrobić herbatę.

15.30 – 18.00
II część Dnia Uważności
W tej części Dnia uważności praktykować będziemy: medytację na siedząco, medytację w chodzeniu, medytację góry / jeziora, medytację metta, ćwiczenie w parach.
—————————————————————–
🔹 Prowadzące:
Małgorzata Jarymowicz – psycholog, psychoterapeutka i trenerka Uważności, certyfikowana nauczycielka Mindfulness.

Katarzyna Margańska – nauczycielka jogi i medytacji, trenerka Uważności, w trakcie certyfikacji na nauczyciela Mindfulness
—————————————————————–
🔹Koszt: 120 zł

Bezpłatnie dla uczestników kursu Mindfulness, którzy nie brali jeszcze udziału w Dniu Uważności.

🔹 ZAPISY, zgłoszenia i informacje:

malgosia@uwaznaobecnosc.pl, tel.: 502-356-130
kamarganska@wp.pl, tel.: 514-684-158

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia! :)

WIĘCEJ O MINDFULNESS:
„Mindfulness to szczególny rodzaj Uwagi – świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę.” J. Kabat-Zinn.

Mindfulness – czyli Uważność, jest byciem w pełnym kontakcie z sobą i otoczeniem, doświadczaniem obecnej chwili w świadomy, nieosądzający sposób. Praktyka Mindfulness jest szczególnie korzystna dla osób przeżywających w swoim życiu stres, chorych na depresję, ze skłonnością do uzależnień. Jednak coraz częściej sięgają po nią ludzie, którzy chcą zatrzymać się, by pogłębiać przeżywanie „tu i teraz” w pełni własnego doświadczenia. Należy podkreślić, że praktyka Mindfulness jest neutralna światopoglądowo i może być stosowana przez każdego, niezależnie od przekonań, w tym religijnych.