Kurs Qigong „6 Uzdrawiających Dźwięków” – uzdrawianie poprzez kierowanie energią

Tematem naszego najbliższego kursu Qigong będzie praktyka Sześciu Uzdrawiających Dźwięków. Ma ona wiele wersji, a dwie z nich – szczególnie użyteczne, a przy tym stosunkowo proste – są tematem naszych kursów na początku 2023 roku.
Przedmiotem trwającego obecnie styczniowego kursu Sześciu Uzdrawiających Dźwięków jest powiązanie funkcjonowania naszego ciała z emocjami oraz poprawa zdrowia naszych organów poprzez uzdrawianie emocji i innych bolesnych i ograniczających stanów umysłu.
Natomiast w lutym będziemy się bezpośrednio zajmować fizycznym zdrowiem organów i układów naszego ciała poprzez stymulację i harmonizowanie przepływu energii w naszym ciele oraz pomiędzy nami a naszym otoczeniem.
Jest to spokojna, relaksująca praktyka wykorzystująca naturalny oddech, dźwięk i wizualizację. Oprócz dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie daje nam ona głębokie rozluźnienie, a jednocześnie jest doskonałą szkołą uważności, wyzwolenia się od natrętnych myśli i pośpiechu, poznawania naszego ciała i umysłu.
W trakcie naszego kursu zdobędziemy podstawową wiedzę o taoistycznej koncepcji przepływu energii w naszym ciele, ale nie będzie to żmudna nauka z mnóstwem rzeczy do zapamiętania . Najważniejsze jest nasze nastawienie – lekka i swobodna, ale uważna obserwacja i prosta, jasna intencja. Tego właśnie spróbujemy się nauczyć.
Ta wersja praktyki Sześciu Uzdrawiających Dźwięków zawiera również szereg ćwiczeń pomocnych w przypadku konkretnych dolegliwości takich jak choroby serca i układu krążenia, nerek, żołądka i dwunastnicy, wątroby, kamienie żółciowe, wysokie ciśnienie, cukrzyca, astma, gruźlica i wiele innych.
Kurs obejmuje 4 spotkania na sali, a także opisy praktyk i filmy, które pomogą Ci powtórzyć ćwiczenia w domu, a także kontynuować trening również po zakończeniu kursu.
ℹ Prowadzący: Adam Trocki. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na mój temat, zajrzyj tutaj: Tai Chi. Pomiędzy Niebem i Ziemią | (taichi-trocki.pl)
Gdzie ćwiczymy?
Studio Dakini – Bielsko-Biała ul. Partyzantów 44
Kiedy ćwiczymy?
Od 7 do 28 lutego 2023 w każdy wtorek od godziny 19:00 do 20:30.
Ubieramy się luźno i wygodnie. Większość ćwiczeń będzie wykonywana w pozycji siedzącej – możesz siedzieć na krześle lub przynieść ze sobą matę do jogi. Będziemy też oczywiście stać i poruszać się – załóż lekkie obuwie na cienkiej podeszwie lub skarpetki przeciwpoślizgowe.
Cena kursu: 180 zł.
(4 spotkania + materiały szkoleniowe – filmy, opisy ćwiczeń, uwagi i komentarze)
Uwaga!: przy wpłacie zaliczki do soboty 21 stycznia 2023, cena promo 140 zł
Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198,
fb: @Studio Dakini
Zaliczka – 100 zł gwarantuje miejsce na kursie.
Wpłata na konto: Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945