Kurs podstaw Tai Chi i Qigong

Nowy kurs Tai Chi i Qigong dla początkujących
Ten kurs jest przeznaczony zarówno dla osób, które dotychczas nie miały do czynienia z Tai Chi i Qigong, jak również dla tych z Was, którzy brali udział w moich poprzednich kursach. Będzie się on odbywał w czwartki o godz. 19:00 w studio Dakini.
Jego program oprócz podstaw Tai Chi będzie obejmował szereg ćwiczeń Qigong nazywanych ogólnie Wai Dan, czyli takich, w których fizyczny ruch jest ważną rzeczą (bo są również takie, w których jest mniej ruchu, a więcej medytacji i pracy umysłu – nimi zajmujemy się w trakcie naszych wtorkowych spotkań).
Tai Chi i Qigong to taki rodzaj ruchu, który pozwoli Ci się świetnie zrelaksować, a jednocześnie poprawić swoje zdrowie, sprawność fizyczną, uwolnić Cię od stresu, pośpiechu i napięć związanych z codziennym życiem. Ale nie tylko – te ćwiczenia dodają Ci również energii, chęci do życia i działania.
Jest to inny rodzaj ruchu niż to, co robimy na siłowni, w klubie fitness czy uprawiając różne sporty. Jest on powolny (choć niekoniecznie! ), ale lekki i swobodny. To również coś innego niż różne rodzaje jogi. Jest w tych ćwiczeniach coś z tańca i coś z medytacji. Uważność i wrażliwość, a jednocześnie wolność i spontaniczność.
W Tai Chi i Qigong porusza się całe nasze ciało i rozwijamy się w harmonijny sposób, dlatego naukowcy z Harvardu uznali te ćwiczena za jeden z najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej – właśnie z uwagi na jej wszechstronność.
Naukę możesz rozpocząć bardzo łatwo, nie potrzebujesz dobrej kondycji, specjalistycznego sprzętu ani dużej ilości miejsca. Twój wiek również nie ma znaczenia. Ale jest to coś, czym możesz się zajmować przez całe życie i ciągle będziesz odkrywać coś nowego
W tym roku sporo zmieniam w moim sposobie nauczania Tai Chi i Qigong. Na podstawie wielu rozmów z uczestnikami kursów i wspólnych treningów dowiaduję się wiele o tym, co Wam najbardziej służy, co Wam się podoba, a co sprawia trudność. Na przykład wiele osób ma problemy z zapamiętaniem kolejności ruchów w sekwencji Tai Chi i przeszkadza im to w swobodnym poruszaniu się. Nie obawiaj się więc, że czeka Cię żmudna nauka i mnóstwo rzeczy do zapamiętania. Będziemy się koncentrować na podstawowych zasadach ćwiczeń Tai Chi i Qigong tak, abyś mogła/mógł zorientować się, o co w tym wszystkim chodzi, a potem odczuć to w sobie – i to odczucie jest najważniejsze.
A moim celem jest przekazanie Ci umiejętności poruszania się, oddychania, kierowania intencją w taki sposób, abyś po zakończeniu kursu mogła/mógł swobodnie wykonać serię ćwiczeń Qigong dla Twojego zdrowia i relaksu lub wykonać prosty, ale swój własny taniec Tai Chi
Jeśli Cię to interesuje, zapraszam! A jeśli nasze ćwiczenia Ci się spodobają, możesz potem wziąć udział w kolejnym kursie podstaw Tai Chi i Qigong, a także we wtorkowych kursach Qigong lub w jednej z grup Tai Chi.
Kurs obejmuje 4 spotkania na sali, a także opisy praktyk i filmy, które pomogą Ci powtórzyć ćwiczenia w domu, a także kontynuować trening również po zakończeniu kursu.
ℹ Prowadzący: Adam Trocki. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na mój temat, zajrzyj tutaj: Tai Chi. Pomiędzy Niebem i Ziemią | (taichi-trocki.pl)
Gdzie ćwiczymy?
Studio Dakini – Bielsko-Biała ul. Partyzantów 44
Kiedy ćwiczymy?
Od 2 do 23 lutego 2023 w każdy czwartek od godziny 19:00 do 20:30.
Ubieramy się luźno i wygodnie. Niewielka część ćwiczeń będzie wykonywana w pozycji siedzącej – możesz siedzieć na krześle lub przynieść ze sobą matę do jogi. Będziemy też oczywiście stać i poruszać się – załóż lekkie obuwie na cienkiej podeszwie lub skarpetki przeciwpoślizgowe.
Cena kursu: 180 zł.
(4 spotkania + materiały szkoleniowe – filmy, opisy ćwiczeń, uwagi i komentarze)
Uwaga!: przy wpłacie zaliczki do poniedziałku 23 stycznia 2023, cena promo 140 zł
Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198,
fb: @Studio Dakini
Zaliczka – 100 zł gwarantuje miejsce na kursie.
Wpłata na konto: Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945