Czakralny warsztat jogi – Czakra Serca

Życie jest energią, myśli są energią -a czakry to nasze energetyczne ośrodki, które odżywiają, uzdrawiają i harmonizują nasze ciała. Czakry nieprzerwanie promieniują i otrzymują energię. Aby w pełni realizować swoje funkcje, każda z nich potrzebuje doskonalenia, rozwoju i oczyszczania- w przeciwnym razie przesył energii z danej czakry może być zakłócony i powodować utrudnienia w różnych sferach .
Podczas naszych cyklicznych spotkań, będziemy skupiać się na każdej z 7 czakr. Poprzez odpowiednie praktyki jogiczne i oddechowe zadbamy o ich wzmocnienie i energetyzowanie. Warsztat poświęcony będzie czwartej czakrze serca.
ANAHATA- transformuje energię z wyższych czakr na mniej „skomplikowaną” i umożliwia jej przepływ do niższych czakr, a energię niższych czakr przenosi wyżej, co sprawia, że czujemy jedność między światem zewnętrznym i wewnętrznym.
Ta czakra umożliwia nam odczuwanie wyższych uczuć: bezwarunkowej miłości, wdzięczności, współczucia i empatii. Umożliwia wspieranie innych i wybaczanie. To tu żyjemy, działamy i komunikujemy się z poziomu serca. Z tego miejsca dajemy, ale i przyjmujemy. To tu jest nasza odwaga do bycia sobą i śmiałego działania, ale również cierpliwość i zrozumienie, że wszystko dzieje się w odpowiednim czasie.
Plan spotkania:
9:00-10:00 omówienie głównych kanałów energetycznych w ciele człowieka oraz 7-dmiu głównych ośrodków czakralnych. Charakterystyka i opis czakry splotu słonecznego.
10:00-12:00 praktyka asan
12:00- 12:30 savasana + pranayama (praktyka relaksu i oddechu)
12:30 – 13:00 dla chętnych analiza czakralna przy pomocy kamieni naturalnych przeznaczonych do pracy z czakrami
+ herbatka imbirowa /kawa 5-ciu przemian
Spotkanie poprowadzi Marzena Nikiel, która od ponad10 lat praktykuje jogę metodą Iyengara. W listopadzie 2019 roku zakończyła 4 letni kurs nauczycielski w krakowskiej Szkole Jogi. Posiada Certyfikat Instruktora Jogi Polskiej Akademii Kultury i Sportu. Dbając o podnoszenie swoich nauczycielskich kompetencji, cyklicznie uczestniczy w warsztatach organizowanych przez doświadczonych nauczycieli Jogi w całej Polsce. A w chwilach wolnych od „jogowania” przemierza Tatry wzdłuż i wszerz.
Warsztat odbędzie się 29 maja
w Studio Dakini w Bielsku Białej, ul.Partyzantów 44
Cena: 100 zł
Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198
Zaliczka – 50 zł gwarantuje miejsce na warsztacie. Na 3 dni przed warsztatem w przypadku rezygnacji , zaliczka bezzwrotna.
Wpłata na konto: Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945
Pozostałą kwotę 50 zł wpłacamy przed warsztatem (tylko gotówką, w Studio nie ma terminala płatniczego).