Czakralny warsztat jogi – Czakra Gardła

Życie jest energią, myśli są energią -a czakry to nasze energetyczne ośrodki, które odżywiają, uzdrawiają i harmonizują nasze ciała. Czakry nieprzerwanie promieniują i otrzymują energię. Aby w pełni realizować swoje funkcje, każda z nich potrzebuje doskonalenia, rozwoju i oczyszczania- w przeciwnym razie przesył energii z danej czakry może być zakłócony i powodować utrudnienia w różnych sferach .
Podczas naszych cyklicznych spotkań, będziemy skupiać się na każdej z 7 czakr. Poprzez odpowiednie praktyki jogiczne i oddechowe zadbamy o ich wzmocnienie i energetyzowanie. Warsztat poświęcony będzie piątej czakrze gardła.
WISZUDDHA – OCZYSZCZENIE
Czakra gardła jest jednym z wyższych ośrodków energii. Zharmonizowanie jej pracy pozwala nam odczuć znaczenie oczyszczania się poprzez uczciwe przyznawanie się do własnych uczuć oraz ufne komunikowanie ich innych osobom.
Energia CZAKRY GARDŁA odpowiada za swobodne wyrażanie wszystkiego co się w nas znajduje, myśli, uczucia, słowa, pomysły. Czakra ta jest bardzo ważna, ponieważ przekazuje ona, światu zewnętrznemu treści wszystkich czakr.
Poprzez piątą czakrę wyrażamy wszystko co się w nas znajduje, nasze emocje, poglądy, uczucia, zamiary, pragnienia – nie chodzi tu tylko o mowę. Wyrażać możemy się na różne sposoby, poprzez taniec, muzykę, sztukę, przeróżne twórcze pomysły.

Plan spotkania:
9:00-10:00 omówienie głównych kanałów energetycznych w ciele człowieka oraz 7-dmiu głównych ośrodków czakralnych. Charakterystyka i opis czakry gardła.
10:00-12:00 praktyka asan
12:00- 12:30 savasana + pranayama (praktyka relaksu i oddechu)
12:30 – 13:00 dla chętnych analiza czakralna przy pomocy kamieni naturalnych przeznaczonych do pracy z czakrami
+ herbatka imbirowa /kawa 5-ciu przemian
Spotkanie poprowadzi Marzena Nikiel, która od ponad10 lat praktykuje jogę metodą Iyengara. W listopadzie 2019 roku zakończyła 4 letni kurs nauczycielski w krakowskiej Szkole Jogi. Posiada Certyfikat Instruktora Jogi Polskiej Akademii Kultury i Sportu. Dbając o podnoszenie swoich nauczycielskich kompetencji, cyklicznie uczestniczy w warsztatach organizowanych przez doświadczonych nauczycieli Jogi w całej Polsce. A w chwilach wolnych od „jogowania” przemierza Tatry wzdłuż i wszerz.
Warsztat odbędzie się 12 czerwca
w Studio Dakini w Bielsku Białej, ul.Partyzantów 44
Cena: 100 zł
Zapisy: Studio Dakini, mail: dakini@dakini.pl, tel.: 531 576 198
Zaliczka – 50 zł gwarantuje miejsce na warsztacie. Na 5 dni przed warsztatem w przypadku rezygnacji , zaliczka bezzwrotna.
Wpłata na konto: Dakini 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945
Pozostałą kwotę 50 zł wpłacamy przed warsztatem (tylko gotówką, w Studio nie ma terminala płatniczego).