Ceremonia Tańca – dialog kobiecego z męskim

Zapraszamy na warsztat tańca intuicyjnego, gdzie zatańczy w tobie pierwiastek męski z żeńskim. Każdy z nas posiada w sobie oba te bieguny w różnych proporcjach w zależności od sytuacji. Na warsztacie skupimy się na ich integracji jak i na twoich relacjach damsko-męskich. Także będzie to taneczna podróż subtelności z siłą w ich wszystkich przejawach jak i twoich relacji z płcią przeciwną. Tych które już były, jak i tych które dopiero nadejdą.
Taniec jest bramą do spotkania się ze sobą poprzez ciało i ruch. Wydobywa emocje, pomaga odblokować się na wszelkie aspekty własnej osobowości. Jest takim jakim ty jesteś w danym momencie swojego życia. Momentami żywiołowy, ekspresyjny i emocjonalny, by potem nagle przejawiać się łagodnie i ze spokojem. Pełen zmienności jak nastroje oraz różnych dynamik niczym twoje relacje z ludźmi.
Taniec intuicyjny opiera się tylko i wyłącznie na puszczeniu własnej głowy – wystarczy pozwolić ciału poruszać się tak jak chce. Bez oceniania siebie, oczekiwań czy jakiś analitycznych etykietek umysłu. To przestrzeń dla ciebie, byś zanurzył(a) się w swoje emocje, psyche, ciało i duszę. Byś pozwolił(a) sobie na autentyczność i uwolnił(a) to co do tej pory było stłumione.
Na warsztacie pojawią się takie jakości jak:
zmysłowość, seksualność, siła, wrażliwość, delikatność, ciepło, miękkość, dzikość, drapieżność, stabilność, działanie czy bycie.
Rozruszamy biodra, puścimy głowy, potańczymy zastałymi częściami ciała oraz wejdziemy w kontakt bliższy lub dalszy z innymi ciałami – bez presji, z uważnością na siebie.
Spotkanie zaczniemy sobie od krótkiego wytłumaczenia jak się przejawia energia męska, a jak żeńska oraz przywitamy się intencjami w kręgu. Następnie zabierzemy was w podróż poprowadzoną przez nas i muzykę. Większość czasu każdy tańczy sam ze sobą, ale pojawią się też momenty tańca w parach czy w kręgu.
Na sam koniec usiądziemy sobie jeszcze w domykającym kręgu, gdzie chętni będą mogli się podzielić po krótce tym co się w nich zadziało albo z czym kończą.
Co ze sobą zabrać?
Luźne, wygodne spodnie oraz t-shirt/bluzkę, wodę, no i tańczymy na boso
Koszt udziału: 45zł
Zapisy:
fb – Suplement Świadomości
tel.: 720 899 185 (Jakub); 881 920 603 (Julka)
Zapraszamy również dzień wcześniej na warsztat o bliskich relacjach:
https://fb.me/e/3R4iRLMAv
W dniach 30.07 – 08.08 stacjonuję w Zawoi i istnieje możliwość umówienia się ze mną na indywidualną sesję ustawień systemowych w obrębie Bielska-Białej, Żywca, Wadowic czy Rabki Zdrój. Sesja trwa 2h i kosztuje 230zł. (Jakub)
Prowadzący:
Jakub Stąpór i Julia Kiziniewicz – jesteśmy parą procesowiczów. Tańczymy, pracujemy z rodem, emocjami, energią, przekonaniami czy relacjami. Poruszamy się po przestrzeniach tantry, szamanizmu i psychologii. Zgłębiamy damsko-męskie dynamiki i to jak przejawiają się te energie w każdym z nas w codziennych sytuacjach. Taniec intuicyjny towarzyszy nam obojgu od wielu lat. Praktykowaliśmy 5 Rytmów, Movement Medicine, Extatic Dance, Inner Dance, kontakt improwizację itp.
Taniec oraz świadomy ruch są w naszym życiu medycyną i praktyką przybliżającą nas do życia w równowadze ze zintegrowaną psychiką. Poruszamy się w nim nie tylko cieleśnie, ale też energetycznie oraz wizyjnie. Tak jak poprowadzi trans.